Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Drenderbaum, Bruno
hledat

Drenderbaum, Bruno

(přesměrováno z: Bruno Drenderbaum)
Informace o postavě:
Národ:Pozemšťané
Výška:1,65 m
Narození:1242 NGL (planeta Stogg)
Smrt:22. ledna 1289 NGL (planeta [[Camelot])
Drenderbaum, Bruno
Drenderbaum, Bruno
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1800: Trokan se probouzí
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1822: Nová kůže
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Bruno Drenderbaum (* 1242 NGL, † 22. ledna 1289 NGL) pocházel z planety Stogg. V lednu 1281 NGL mu tedy bylo 39 let.


Vzhled

Drenderbaum měřil 1,65 metru. Měl kulatou tvář, hluboko zapadlé tmavé oči, ve tváři měl neustále sympatický úsměv a hlavu mu korunoval věnec řídnoucích tmavých vlasů.


Charakteristika

Drenderbaum byl velmi diplomaticky nadaný typ. Ve spojení s darem empatie to z něho dělalo mimořádně šikovného politika. Při jednáních se prokázala také jeho houževnatost.

Senzibilní lidé se v jeho blízkosti z nevysvětlitelných důvodů cítili velmi nepříjemně, jako kdyby mohl pohlédnout přímo do jejich duší, což ale vždy po několika okamžicích pominulo.


Dějiny

Dne 11. ledna 1281 NGL vyhledal nový komisař LSP Cistolo Khan Drenderbauma na jeho domovské planetě a předložil mu nabídku, aby se stal jeho asistentem. Po noční lhůtě na rozmyšlenou Drenderbaum tuto nabídku přijal a dne 12. ledna opustil na palubě PAPERMOONU svůj svět (PR 1800).

V roce 1288 NGL dostal úkol na Trokanu, kde měl zatknout ilegálně operující reportéry. Při té příležitosti pojmenoval Herreachy jako „nevlastní děti Slunce“ (PR 1802). S podporou Freiatma jménem Gen Triokod se Drenderbaumovi podařilo navázat kontakt s reportéry. Od nich získal bohaté informace o Herreaších, načež reportérům poskytl volný odchod (PR 1803).

Dne 14. listopadu stejného roku se Drenderbaum stal na Mimasu obětí jedné z kůží piráta Kummeroga a dostal se pevně do jejího vlivu. Po divokém útěku s pomocí PRETTY PLAID (PR 1807) dospěli uprchlíci na palubu BÁZE, dislokované nad planetou Stiftermann III. Drenderbaum, vydávající se za Jerôme Bhloppara, zde svou nápadnou kůži a Kummerogův nevšední vzhled vysvětloval jako následek vzácné nemoci, na kterou prozatím marně hledá lék. Nakonec se mu podařilo opatřit informace, potřebné pro další cestu na Camelot (PR 1810).

Po mezipřistání ve vesmírné pevnosti ORION-738 předstíral Kummerog na Camelotu zřícení své lodi. Spolu s Drenderbaumem se pirát ukryl u Dorothey Ringentové a jejího otce (PR 1812).

Uprchlíky nakonec odhalil Siganec David Golgar. Kummerog, snažící se dosáhnout své domovské galaxie Bröhnder, zahalil do své kůže Atlana, který mohl uprchlíkům získat přístup k dálkovému plavidlu GILGAMEŠ. Při přestřelce na centrálním modulu MERLINU se Drenderbaum ochranitelsky postavil před svého únosce a byl smrtelně postřelen Davidem Golgarem. Zemřel dne 22. ledna 1289 NGL (PR 1822).


Zdroje

PR 1800, PR 1803, PR 1807, PR 1810, PR 1812, PR 1822