Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1802
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1802
Název:Nevlastní děti Slunce
(Stiefkinder der Sonne)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:7.3.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1288 NGL = 4875
Honba za senzací - terranský reportér přistává na Trokanu
Hlavní postavy románu:

Gloom Bechner - ctižádostivý novinář zavětří mediální událost století

Cistolo Khan - komisař LSP je konfrontován se zcela změněnou situací

Bruno Drenderbaum - asistent komisaře LSP dostane delikátní příkaz

Sibyll Norden a Mirco Adasta - doprovázejí Bechnera při jeho riskantní akci

Perry Rhodan - nesmrtelný Pozemšťan nabídne zadarmo svou pomoc

Perry Rhodan požádá Khana o svolení přistát na Trokanu. Ten odmítá, protože ho Rhodan nechce informovat o Camelotu. Novináři Rhodana obviňují, že propašoval do Sluneční soustavy Trokan jako trojského koně vlastních mocenských záměrů. Situace však je, jako vždy, daleko složitější...


Perry Rhodan1) prosí Cistolo Khana o povolení přistát na Trokanu a uvádí při tom, že deformace pětidimenzionálního prostoru v oblasti Meganonovy vlny jeho lidi upozornila na novou čtvrtou planetu Sluneční soustavy. Ačkoliv si nesmrtelného kvůli jeho zásluhám o lidstvo a jeho osobní bezúhonnosti váží, odmítne komisař LSP Rhodanovu žádost, zejména potom, co se nositel buněčného aktivátoru zdráhá vydat informace o GILGAMEŠI nebo Camelotu.

Kolem GILGAMEŠE se shromáždí mnoho kosmických lodí terranských vysílacích společností. Zatímco se First Terrestrien Networks (FTN) snaží zdiskreditovat Perryho Rhodana s odkazem na události s Vřetenovými bytostmi2), následky transferu Hangaye pro Mléčnou dráhu3), vládu Larů4) a nedorozumění s OLD MANEM5), zobrazují Terrania News Report (TNR) nesmrtelného ve zvlášť pozitivním světle. Během honby za rozruch budící story se zpravodaj TNR Gloom Bechner a jeho spolupracovníci Sibyll Norden a Mirco Adasta se space-jetem PERSIA pokusí vletět do jedné z propustí GILGAMEŠE. Tři novináři mají dojem, že jejich jet proletí trupem obří lodi a že se přitom rozpouští, po chvíli bezvědomí se ale jejich loď objeví mimo tajemný pentagondodekaeder.

Ve své lačnosti rozšíří některé stanice, že Rhodan s Khanem se spojili s Ayindii, kteří Trokan propašovali jako trojského koně do Sluneční soustavy a plánovali invazi. Komisař LSP potom nechá uzavřít prostor kolem GILGAMEŠE. Myles Kantor, které ho Khan zeptá na pro něj neznámou Meganonovu vlnu, marně naléhá nechat na Trokanu přistát jeden pomocný člun GILGAMEŠE.

PERSIA sleduje Khanův PAPERMOON na Trokan a 12. října 1288 NGL přistane tajně na planetě prohlášené za zakázanou oblast. Cistolo Khan a Bruno Drenderbaum navážou kontakt s Herreachy a dozví se od Godara, který se nejméně bojí cizinců, že obyvatelé Trokanu paratronový štít obsahují vrtací hlavu uctívají na základě věštby jako chrám Kummeroga. Mezitím Gloom Bechner, Sibyll Norden a Mirco Adasta zkoumají v noci město Herreachů a jsou přitom konfrontováni se záhadným jevem. Poté co nakonec odvysílají reportáž o nových obyvatelích Slunečního systému, nazvanou »Nevlastní děti slunce«, pozorují reportéři, jak se materializuje tři metry veliká postava s nestejně dlouhýma rukama.