Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1810
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1810
Název:Cesta na Camelot
(Der Weg nach Camelot)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:2.5.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1288 NGL = 4875
Na palubě BÁZE - dvě bytosti kují zlý plán
Hlavní postavy románu:

Kummerog - mutant Cantrellů sleduje tajemný cíl

Bruno Drenderbaum - Pozemšťan v moci Kummeroga

Gucky - myšob se dostane do moci Tangle-scanu

Engereg - Skokan jako nejdůležitější muž na palubě »nové« BÁZE

Myles Kantor - vědec začne zkoumat ježatku

Kummerog a Bruno Drenderbaum, zajatec jeho odložené kůže, se vetřou na BÁZI, nyní zábavní loď na oběžné dráze Stiftermanna III, a doufají, že se přes náborovou kancelář vetřou do projektu Camelot. Na BÁZI se však začínají dít podivné věci. Straší tam duch veterána de Vert Le Petita, který zemřel v roce 1277...


S TVK-1, křižníkem třídy VESTA z GILGAMEŠOVA modulu TRAMP1), pozoruje Gucky v systému Treezan, jak jedna 450 metrová ježatka zasáhne svým Tangle-zářením apasskou kolonii na páté planetě Zahan. Pět diskových lodí Fóra Raglund se pokusí vetřelce vyhnat, jsou ale bojovými loděmi invazorů zničeny. Jen tři bluesanské lodě uniknou. TVK-1 se rovněž stáhne a vrátí se k rudému obřímu slunci Zustra, u kterého zaujal pozici GILGAMEŠ. Koncem 15. prosince 1288 NGL tam dorazí také RICO s chycenou ježatkou. Myles Kantor, který svůj modul nazval po matce ENZA2), začne zkoumat fazolovitou loď, kterou se táhne síť kompaktních provazů z kovu a konglomerát různých agregátů. Ukáže se, že všechny systémy vytvářející Tangle-záření byly cíleně zničeny. Když vědci proniknou k jednomu bloku na zádi, který na sebe upozorňuje neobvyklým zářením, vyvolají nejdříve obrannou reakci s mohutným vývinem tepla. Nakonec se podaří z 10x5x3 metry velkého kvádru uvnitř bloku získat obezřetně informace. Databanka ale současně vyšle hyperimpulz, a přílet stovky šestisetmetrových ježatek přinutí GILGAMEŠ k ústupu. 22. prosince poskytne vyhodnocení dat, že 450 metrové ježatky jsou skutečně průzkumné a měřící lodě, které získávají informace o poměrech v Mléčné dráze, o slunečních soustavách, jejich planetách a o jejich hmotách a surovinách. Zvláštní význam přikládají pětidimenzionální komponentě. Průzkum se ale převážně zabývá národy Mléčné dráhy a jejich psýchou. Svými scany hledají cizinci zřejmě u všech galaktiků určité charaktery, které pro ně mají velký význam. Vědci GILGAMEŠE tuší, že se jedná o něco na způsob NASEF-konstanty. GILGAMEŠ se vrací zpět na Camelot3), a Atlan se s křižníkem třídy VESTA vydává k Humanidromu, aby mobilizoval národy Mléčné dráhy proti cizincům.

Zatímco se mezitím ve Sluneční soustavě desetitisíce Pozemšťanů dobrovolně hlásí, že pomůžou Herreachům, kterých už kvůli tektonické činnosti na Trokanu padly miliony za oběť4), odlétá Kummerog a Bruno Drenderbaum5) se space-jetem k systému Bedden. S pomocí Skokana Engerega chce Drenderbaum použít camelotskou náborovou kancelář na BÁZI, aby našel planetu nesmrtelných, kterou si Kummerog vybral za svůj cíl. Skokan, který se stará o virtuální světy na BÁZI, patří ke čtyřem šéfům bývalé nosné lodi. Nad Engeregem, za bezpečnost odpovědným Ertrusanem Rukkusem Albastou a oběma Pozemšťany Eleonore Brickesenovou a Williamem Crimsonem, jejichž úkoly je vedení kasina eventuálně merchandising a péče o hosty, stojí už jen tajemný direktor6).

1. prosince dorazí se space-jetem k cíli. Na Kummerogův rozkaz se Drenderbaum vydává za Jeröme Bhloppara a space-jetu říká GORDIGAL. Tvrdí, že se musí dostat na Camelot, protože ho tamní agenti infikovali kožní nemocí, proti které se dá lék získat jen tam. Během pobytu na BÁZI se Drenderbaum dozví od kůže o životě cantrellského mutanta7).

V segmentu BÁZE, ve kterém se s roboty a holografickými efekty simulují události a epochy z dějin galaktických národů, dojde několikrát k atentátům, které provádí kdosi neznámý, který se vydává za Beausolejce Jean-Michela de Vert le Petita, který zemřel v roce 1277 NGL8). V projekci vyčte Engeregovi, že z BÁZE udělal stoku. Tělo Beausolejce, kterého Albasta nakonec uvězní v paratronové bublině, se ukáže být napodobeninou z formovací energie a rozpadne se.

Kummerog a Drenderbaum musí čekat téměř tři týdny, než Pozemšťané Andor Felsch a Simon Dury složí v Olafem Grindgenem řízené náborové kanceláři rozsáhlé přijímací testy a 20. prosince dostanou camelotské pasážní čipy. Engeregův spolupracovník ukradne oba čipy a pronikne s Drenderbaumem a Kummerogem do náborové kanceláře. Poté co čipy přeprogramují podle jejich individuálních dat, zabije Kummerog Grindgena, Engerega a jeho pomocníky pomocí bomby. Protože se exploze klade za vinu »duchu BÁZE«, za kterým se zřejmě skrývá syntronický dlouhodobý program Jean Michela de Vert le Petita, mohou Kummerog a Drenderbaum se svým space-jetem odletět nenápadně pryč9).