Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1812
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1812
Název:Camelot
(Camelot)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:16.5.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1288 NGL = 4875
Na planetě nositelů aktivátorů - Kummerog je u cíle
Hlavní postavy románu:

Kummerog - mutant Cantrellů pátrá po bezpečném útočišti

Bruno Drenderbaum - Pozemšťan v moci Kummeroga

Myles Kantor - vědec zkoumá tajemný vrak

Arfe Loidan - medička vypracuje model

Dorothea Ringent - obyvatelka planety Camelot

Kummerogovi a jeho průvodci Drenderbaumovi, zajatci jeho kůže, se podařilo proniknout na nejutajovanější místo celého vesmíru - Rhodanovu planetární základnu Camelot. Kummerog zde může získat technologii, která by mu pomohla stát se pánem celého známého kosmu. Jak Pozemšťané obstojí?


GILGAMEŠ odtáhne vrak chycené ježatky1) na Camelot. Camelot je nové jméno, které nositelé aktivátorů dali bývalém světu Svobodných obchodníků Phoenix, druhé planetě slunce Ceres, které patří do hala Mléčné dráhy ležící kulovité hvězdokupy M 302). Osm různě vybavených orbitálních stanic, které krouží kolem tajné planety, mohou slunce nebo obě planety v případě poplachu uzavřít do zaměřovací ochrany. Centrum Camelotu tvoří město Port Arthur, které bylo podle plánu architekta Jessoa Cryptina vybudováno na západním pobřeží jižního kontinentu Ophir. Zelený pás odděluje kosmodrom, loděnice a čtyři servisní stanice Dock I až IV od samotného města, které má v současnosti pět set tisíc obyvatel. V Port Arthur se nachází také HQ-Camelotu, sedmnáctiposchoďová stupňovitá pyramida se čtverečním půdorysem o velikosti strany tisíce metrů.

Dříve než začne průzkum ježatky, podá Gregor Mineo, velitel Perry Rhodanova modulu MOORGA3) žádost, aby mohl hledat tři zmizelé nositele aktivátorů, ale Myles Kantor to odmítne. Xenomedička Arfe Loidan zkonstruuje na základě genetických materiálů z organických zbytků, které zůstali po posádce ježatky4), obraz viperida. Dva metry dlouhé hadovité tělo, které končí zbytněným pahýlem, disponuje šesti chapadlovitými končetinami. Vedle obou noh, na jejich konci sedí přísavným destičkám podobné onuce, mají pár 50 cm dlouhých sekundárních rukou, které slouží k přijímání potravy a péči o tělo, a pár činných rukou, které jsou dlouhé 1.5 metru a disponují zvlášť pohyblivými a citlivými přísavnými konci. Malé šupiny na povrchu těla mění barvu při pohybu ve všech barvách a představují ve svém celku flexibilní exoskelet pro bezkostný organismus. Jen lebka klínovité hadí hlavy vykazuje dodatečné chrupavkovité struktury. Žluté oči nemají žádné duhovky a čenich trčí dopředu jako prst dlouhý roh. Čelisti jsou bezzubé a mají místo nich poloviční věnec ze tří centimetrů dlouhých štětin. Matoucí důkazy ukazují, že viperid nemá žádné pohlavní znaky a není proto schopen rozmnožování, ale přesto se zdá, že vzniknul přirozeným způsobem5).

V Docku II pronikne David Golgar, jeden ze Siganců, kteří v roce 1255 NGL přesídlili ze své domovské planety na Camelot, do tajemného boxu na zádi ježatky a nakonec tam rozžehne atomový požár, který krátce předtím neúmyslně vyvolal hyperfyzik Norman Haggard krátkodobým přivedením energie. Se svými parasilami mohou sice Mila a Nadja Vandemarovi prorazit Sigancovi cestu z boxu, ale Atlan, který mezitím s RICEM dorazil na Camelot, musí s podporou Homer G. Adamsova GILGAMEŠOVA modulu ROSTOCK vytáhnout tažnými paprsky Dock II i s okolním územím do vesmíru. Ke čtyřem obětem katastrofy patří také Cyrus Morgan, bývalý šéfvědec BÁZE, který tuto funkci zastával i na Camelotu.

Mezitím najdou Kummerog a Bruno Drenderbaum6) na souřadnicích, které jim ukázaly pasážní čipy, vrak staré kosmické pevnosti ORION 738, ve které došlo v březnu 1144 NGL k setkání Galbraitha Deighton s Romulusem7). Androida Keroma, který je tam očekává, Kummerog zastřelí. Okamžitě zablokuje sebedestrukční mechanismus robota a přinutí ho nakonec prozradit galaktonautickou polohu Camelotu. Na planetě nesmrtelných nechají Kummerog a Drenderbaum svůj space-jet zřítit a předstírají tak smrt Andora Felsche a Simona Duryse a zničení Keroma. Pád ale probudí Atlanovu nedůvěru. Cantrellský mutant a jeho otrok se schovají a vezmou jako rukojmí bezpečností techničku Dorotheu Ringent, kterou Reginald Bull v roce 1241 NGL přivedl jako šestileté děvče z pustiny Camelotu do Port Arthur, a také jejího otce. Zatímco ohrožuje starého zmateného muže, který se mentálně nachází v době Svobodných obchodníků a Drakistů8), přinutí Kummerog a Drenderbaum mladou ženu, aby jim sehnala podklady o bezpečnostním zařízením Camelotu. Kummerog kromě toho zmíní, že i přes dostatek jídla pociťuje neutišitelný hlad9).