Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1424
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1424
Název:Vzpoura na Phoenixu
(Revolte auf Phönix)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
Jsou nespokojení – nelíbí se jim klid v ráji
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan navštěvuje Svobodné obchodníky

Roi Danton a Ronald Tekener - velitelé Svobodných obchodníků

Reno Yantill - vyvolá revoltu

Pedrass Foch a Malibu Varozaa - Yantillovi důvěrníci

Sysu-Mat - starý Topsider

MONTEGO BAY a KARMINA dorazí k Phoenixu, rajské druhé planetě slunce Ceres. Svobodní obchodníci, kteří tvoří individualismem protkanou organizaci bez přísné hierarchie, pocházejí z různých národů Lokální skupiny a ze 70% jsou tvořeni Geoffry Abelem Waringerem vyléčenými oběťmi chronopulzního valu. Ronald Tekener vypráví, že Reno Yantill, který doposud jako akční koordinátor přiděloval jednotlivým akčním týmům úkoly a který vede Drakisty, skupinu padesáti odvážlivců terranského původu, má v úmyslu převzít vedení celé organizace odporu a proto požaduje svolání plenárního shromáždění. Vlivní přívrženci Tekenera a Dantona jsou unášeni. Dva z nich dokonce přišli o život. Pedrass Foch, jeden ze dvou Yantillových poučníků1) vyčte před Atlanem dosavadnímu vedení Svobodných obchodníků, že se příliš schovávají a místo toho by měli využít Waringerovo dědictví. Atlanovi se podaří Malibu Varozzu, Yantillova druhou pobočnici překvapit při pokusu unést moudrého Sytu-Mata, prastarého Topsidera, který rovněž platí za příznivce Dantona a Tekenera. Nakonec vyšle pomocný člun KARMINY ke sběrnému bodu Phoenix-1, s prosbou o posily.

Druhého dne se Yantill prohlásí novým administrátorem Svobodných obchodníků. Zatímco Tekener a Danton objevují postrádané osoby, vysvobodí Atlan rovněž Drakisty odvlečenou Jennifer Thyron, je ale nakonec spolu s ní obklíčen Yantillem a jeho příznivci. Arkonidan ale využije překvapivého příletu CIMARRONU, který se po návratu z Velkého Magellanova mračna u Phoenix-1 s HALUTOU a HARMONIÍ2) setkal s pomocným člunem KARMINY, a paralyzuje vůdce Drakistů.

V následujícím soudním řízení jsou Reno Yantill, Pedrass Foch a Malibu Varozza odsouzeni k vyhnanství. Než se svými oběma poučníky a čtyřiceti sedmi dalšími následníky opustí ve sto metrové lodi BLUEJAY Phoenix, oznámí Yantill, že se Drakisté budou dále snažit působit ve smyslu Svobodných obchodníků jako organizace odporu.