Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1813
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1813
Název:Vrazi z Bröhnderu
(Die Mörder von Bröhnder)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:23.5.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1288 NGL = 4875
Nezaleknou se před ničím - Pozemšťan se stane jejich náčelníkem
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - Pozemšťan se stane náčelníkem vražedné loupeživé bandy

Perry Rhodan a Reginald Bull - dva nesmrtelní čekají na nezvěstného přítele

Vaikhuur - zvlášť nevraživý a zlý pirát

Tumed - vrah z Bröhnderu

Varquaš - trápená bytost obrovských rozměrů

Jako by nestačilo, že je třeba konečně se vzepřít Kummerogovým zkázonosným aktivitám a navíc čelit záhadné invazi ježovitých lodí, o jejichž posádkách ani úmyslech dosud nikdo nemá hodnověrné informace - Alaska Saedelaere se zcela nečekaně střetává s kosmickými piráty, Vrahy z Bröhnderu...


Na asteroidu Klinker nalezne Alaska Saedelaere1) už jen čtyři nositele kůže, starého humanoidního Unan-Kjura Vaikhuura, šestirukého, hmyzovitého Settherana, trpasličího jednookého Blibba Gonzerola a čtyřrukkého a trojokkého Kaydessela. Ostatní otroci Kummeroga zemřeli během uplynulých šedesáti šesti let. Aby mohl kontrolovat ostatní členy pirátské bandy, založili si nositelé kůží kult, ve které uctívají Kummeroga jako boha. Protože kůže, která zdánlivě ovládá Saedelaereho, byla Kummerogem svlečena jako poslední, akceptují vrazi z Bröhnderu Pozemšťana jako nového náčelníka. Saedelaere brzy pozná, že jako slon velký Varquaš2), kterého čtyři nositelé kůží týrají a nechávají ho hladovět, aby od něj získávali dávky Liquoracu, života prodlužujícího hormonu, není žádné zvíře, ale inteligentní bytost. Pozemšťan o šedivého tvora potají pečuje a krmí ho. Varquaš má dvě masivní zadní nohy o délce půldruhého metru a dvě kratší přední končetiny, které končí rukám podobnými drapáky. Kónicky formovaná hlava o velikosti jednoho metru je pokryta krémovou kůží a na špici má malá ústa. Za čtyřštěrbinovým nosem má dvě úzké žluté oči.

Protože se chce vrátit k Perrymu Rhodanovi a Reginaldu Bullovi3), vydá se Saedelaere pod záminkou přivést Kummerogovi pomoc s Vaikhuurem, Settheranem, Gonzerolem, Kaydesselem, deseti dalšími piráty a Varquašem k arzenálu Baolin-Ndaů. Během jedenadvacetidenního letu jsou v CANTU Kaydessel, Gonzerol a dalších devět členů posádky popořadě zavražděno někým neznámým a bestiálně zmrzačeno. Saedelaere se tajně spojí s palubním počítačem CANTU, který Kummerog ukradl před 144 lety a který vedle pozitronických a organických elementů obsahuje také vegaonické prvky. Dorota, jak se počítač jmenuje, vypráví, že pochází z Nomádů z Bröhnderu. Zřejmě proto, že nedisponuje Passantumem, je pro Saedelaereho těžké najít znovu arzenál Baolin-Nda, jehož pětidimenzionální signály jsou zaměřitelné jen v okruhu jednoho světelného roku. Nakonec CANT dorazí do cíle, ale všechny pokusy, jak do arzenálu proniknout selžou. Protože Saedelaere počítač oslovuje jménem Dorota a ne Kummerogem používaným posměšným označením Fasoldog (bedna plechu), pozná Vaikhuur, že Pozemšťan hraje dvojí hru. Když poté Saedelaereho společně se Settheranem napadne, vynoří se náhle pět potomků oboupohlavního Varquaše, které ukrýval v kožním záhybu a kteří způsobili smrt ostatních členů posádky CANTU. Malé bytosti, které svého otce-matku bezpodmínečně poslouchají, zabijí okamžitě oba nositele kůže. Na Saedelaereho přání ušetří ale trpaslíka Tumeda. Saedelaere se s CANTEM vydá k místu, kde Kummerog před 66 lety nalezl vrak čtvrtého posla Thoregonu4).

Mezitím se Rhodan a Bull, poté co v arzenálu Baolin-Ndaů zůstali čtyři dny, rozhodnou zanechat zprávu pro zmizelého Alasku Saedelaereho a skrze Hřib se vrátit na Trokan, aby přivedli pomoc. Na »Mostě do nekonečna«5) objeví Rhodan černé vajíčko, které se promění v náramek6). Poté co si ho nositel aktivátoru nasadí, je mentálně uvítán jako novy pasažér mostu. Oba přátelé mají pocit, že se most posouvá a kroutí, a nakonec Rhodan zjistí, že se posunul. Za mlhou na konci mostu, skrz kterou může s pomocí náramku prohlédnout, pozná Rhodan místo okolí Hřibu na Trokanu cizorodou, sluncem spálenou krajinu. Společně s váhajícím Bullem vstoupí do mlžného pole.