Vrazi z Bröhnderu

Vrazi z Bröhnderu byli skupinou vesmírných pirátů.

Dějiny

Když byl z lidu Cantrellů pocházející mutant Kummerog pro své nesčetné zločiny vyhnán do galaxie Bröhnder, rychle se stal náčelníkem pirátské bandy. Tito Vrazi z Bröhnderu měli neobyčejně špatnou pověst a jejich krutosti se bál každý, kdo na ně narazil. Aby se udržel v čele těchto nemilosrdných zločinců, Kummerog využíval svých svlečených kůží. Prostřednictvím nich pak kontroloval důležité členy své organizace. Piráti byli díky sugestivnímu vlivu kůží Kummerogovi bezvýhradně až otrocky oddáni. Když se zmocnili asteroidu Klinker, posloužila jim na něm vybudovaná stanice jako hlavní stan.

V roce 1222 NGL zachytil Kummerog nouzové volání. Ve volném prostoru posléze nalezl poškozenou loď – THOREGON ČTYŘI. Těžce zraněný Čtvrtý posel Thoregonu prosil piráta, aby předal v arzenálu Baolin-Nda varování před Goeddou. Aniž by měl v úmyslu slib naplnit, vyrazil vidinou bohaté kořisti vedený Kummerog se svým plavidlem CANT na obdržené souřadnice. Pro ostatní piráty platil od té chvíle za nezvěstného.

Pro Vrahy z Bröhnderu se nejdříve nic nezměnilo. Skrze kůže byli nadále pod vlivem svého někdejšího vůdce. V průběhu následujících desetiletí však stále víc a víc nositelů kůží umíralo. Aby mohli tlupu nadále kontrolovat, přebudovali ji zbývající Kummerogovi otroci v takřka náboženské společenství. Modlou vrahů se s titulem boha-mistra stal Kummerog. Tímto způsobem zůstal cantrellský mutant pojítkem, které zajistilo soudržnost pirátů.

Když se koncem roku 1288 NGL vrátil na Klinker dlouho ztracený CANT, žili už jen čtyři nositelé kůží. Na palubě se však neshledával Kummerog, nýbrž Alaska Saedelaere. Ten sice také nesl jednu z kůží, avšak nebyl jí navzdory svému předstírání ovládán. Ostatní piráti ho akceptovali jako svého nového vůdce. Pozemšťan využil vliv nad piráty, obsadil CANT třinácti členy organizace, mezi nimiž byli také čtyři poslední nositelé, a vyrazil na cestu – údajně na záchrannou misi pro Kummeroga.

Během letu odhalili piráti Alaskovu dvojí hru a pokusili se ho zabít. Tento záměr však byl zmařen díky potomkům Raubyňana Varquaše, který se též zúčastnil letu CANTU. Mladí Raubyňané pozabíjeli všechny piráty na palubě.

O osudu v Bröhnderu setrvavších pirátů neexistují žádné informace.

Zdroje

PR 1806, PR 1813

Aktuální data:
18.10.2021
1566 před NGL
30. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459505.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!