THOREGON ČTYŘI

Z produkce Nonggů pocházející THOREGON ČTYŘI byl kosmickou lodí Čtvrtého posla Thoregonu.

Během přibližně dvanácti tisíc let, kdy byli Nonggové členy Koalice Thoregon, zcela jistě existovalo více lodí tohoto jména. Konkrétně je však známo pouze plavidlo, které ve 13. století NGL používal Čtvrtý posel Zenndicyl Pervorat Zeun.

Konstrukce

THOREGON ČTYŘI byl typickou lodí konstrukční řady „trámových vřeten“. Vřetenovité lodní těleso bylo 70 metrů dlouhé, jeho průměr činil asi 10 metrů. Na přídi byl namontován 25 m dlouhý příčný trám o průřezu 4x4 m.

Navzdory relativně malým rozměrům byl THOREGON ČTYŘI vysoce výkonnou lodí s dlouhým doletem. Na palubě se nacházel půlkulovitý, přibližně 50 centimový robot Buck, zodpovědný za údržbu plavidla. Robot mohl odstranit i těžká poškození.

Jelikož byl THOREGON ČTYŘI osobním dopravním prostředkem Čtvrtého posla, byly vnitřní stěny trámového vřetena ozdobeny motivy plástve – šestiúhelníky symbolizovaly koalici Thoregon.

Dějiny

V roce 1222 NGL letěl Zenndicyl Pervorat Zeun s THOREGONEM ČTYŘI do galaxie Tolkandir. Zde získal informaci, že byla osvobozena nebezpečná entita Goedda. Posel během mise v Tolkandiru utrpěl na životě ohrožující zranění, poškozen byl také pohon lodi. Na cestě k arzenálu Baolin-Nda, kde chtěl předat zprávu, posel se svou lodí ztroskotal v galaxii Bröhnder. Zde Zenndicyl Pervorat Zeun zemřel, a THOREGON ČTYŘI se po 60 let bezcílně hnal kosmem.

Na konci roku 1288 NGL nalezli plavidlo Maotové, známí jako Sběrači šrotu z Bröhnderu. Později se na jejich domovském světě Maotocku stal pánem THOREGONU ČTYŘI Alaska Saedelaere. Robot Buck v tu dobu již téměř dokončil nejdůležitější opravy, plný výkon již nevykazoval pouze nadsvětelný pohon.

Na základě informací, které Alaska Saedelaere obdržel od palubního počítače, se bývalý Maskonoš vydal na cestu do Tolkandiru. Tam byl THOREGON ČTYŘI v polovině března roku 1289 NGL zničen explozí.

Nákres plavidla

Nákres lodi od Heinze Haßfelda v PR 1827

Zdroje

PR 1806, PR 1826, PR 1827, PR 1838, PR 1849

V tomto článku je použit překlad textu z článku »THOREGON VIER« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál