Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1838
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1838
Název:Mlčící galaxie
(Die schweigende Galaxis)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:14.11.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - Nositel buněčného aktivátoru cestuje v neznámé oblasti univerza.

Kummerogova kůže - Symbiont si vybaví scény z minulosti.

Scheep - Raubyňan miluje nebezpečné hry.

Lanagh - Varkvašův syn neriskuje jen drzou pusu.

Na různých místech univerza se lidé ze Země zapletou do událostí, které spolu na první pohled vůbec nesouvisejí - ale jsou úzce spjaty záhadným Mostem do nekonečna.

Perry Rhodan, Reginald Bull a Alaska Saedelaere se na tento most dostali poté, co vstoupili do takzvaného Hřibu na planetě Trokan, "druhém Marsu". Přes most se dostali do Arzenálu moci a tam se rozdělili; Saedelaere se musel probíjet galaxií Bröhnder, zatímco Rhodan a Bull cestují v galaxii Plantagoo. Chtějí se dostat za tajemnými Galorňany - ti jsou jedinou šancí, jak se dostat zpátky domů.

Tři nositelé aktivátorů samozřejmě nevědí, co je po návratu čeká. V Mléčné dráze, která je zmítána politickým kvasem, zahájili už před časem invazi Tolkandové; galaktické velmoci se zatím k problému staví spíš bezradně. Invazoři obsadili řadu planet a zcela je odřízli od zbytku galaxie. Přestože se při riskantních akcích komand podařilo získat informace o útočnících, nikdo neví, jaké je pozadí celé invaze.

Alaska Saedelaere musel strávit střetnutí se Sběrači šrotu a Nomády z Bröhnderu. Na své cestě neznámými končinami univerza narazí na MLČÍCÍ GALAXII...


Na palubě THOREGONU ČTYŘI jsou opravy systémů z velké části dokončeny. Palubní počítač přehraje Alasku Saedelaerovi zprávu, kterou Ce Rhiotonovi poslal Čtvrtý posel Thoregonu, Zenndicyl Pervorat Zeun. Kromě vzkazu, že se probudila Goedda, se dozvídá, že to mohl způsobit pouze zrádce z řad pětice poslů nebo z jim nadřízené rady Thoregonu. Zpráva také obsahuje informaci o čočkovité galaxii, jež je vzdálena 8,8 milionu světelných let a má průměr 55 000 světelných let. V ní lze nalézt známky Goeddina probuzení. Terranec pak nabere kurz k této galaxii.

Když trámové vřeteno dorazí do galaxie, kterou její obyvatelé nazývají T-dir nebo Tolkandir, najde na několika planetách pouze rozložené pozůstatky příslušných inteligentních obyvatel. Zůstává zde pouze živočišný a rostlinný život. Na jednom ze světů Saedelaere narazí na nedotčené záznamy o událostech, které vedly ke smrti obyvatel. Jednoho dne se objevily lodě s hrotovitými výběžky, které se ukázaly jako prakticky nezranitelné. Národy Tolkandiru se spojily příliš pozdě na to, aby mohly společně zakročit proti invazorům a odrazit jejich flotily. Na základě upozornění rádiovými impulzy se nositel buněčného aktivátoru vydává ke kulové hvězdokupě s obřím rudým sluncem, která údajně ukrývá shromaždiště posledních přeživších příslušníků předních ras galaxie - Chuubů, Tevddů a Vecharů.

Během letu se v Kummerogově kůži vynoří dříve skryté vzpomínky:

Kummerog vletí s CANTEM do Tolkandiru. Najde gazkarské ježatky, které se koncentrují vždy na desetinu galaxie. Poté, co se šestkrát objeví "záblesk", který ovlivní počítače a způsobí vážný chaos mezi živými bytostmi, jsou všichni inteligentní obyvatelé obsazené desetiny zabiti silným hyperpulzem. Poté se ježatky zaměří na další desetinu. Pokus zahnat útočníky flotilou 500 000 lodí selže. Kummerog odlétá do jednoho ze zničených sektorů, aby prohledal několik světů a našel cennou kořist. Přitom narazí na modrou vesmírnou loď nepravidelného tvaru o průměru 23 kilometrů. Ta zadrží CANT a skenuje loď i jejího pasažéra. Kummerog krátce nato uniká a těsně před šestým zábleskem prchá do hyperprostoru. Zaznamená přitom explozi.

Mezitím se oběma Raubyňanům Scheepovi a Lanaghovi podaří objevit pětikilometrovou loď, která je na kurzu do rudého obra. Saedelaere se dostává na palubu a nachází těla Gazkarů a vzdáleně humanoidních bytostí vysokých jeden a půl metru, křehkých na pohled a s výrazným týlem. Loď je vybavena špičkovou technologií. Terranec objeví jakousi kroniku, která informuje o historii cizinců. Bytosti se popisují jako nejstarší národ v univerzu, který po miliony let cestoval z galaxie do galaxie a na každém místě se na určitou dobu usadil. Mimořádně strašlivá válka vedla k tomu, že se cizinci vzdali své touhy po moci a působili pouze v pozadí. Před tisíci lety většinu z nich zabil virus, takže poslední přeživší z neznámého národa se nacházeli na této generační lodi. Ústřední quantroniku zničily záblesky a posádku zabil závěrečný impulz.

Poté, co se Saedelaere vrátí na palubu THOREGONU ČTYŘ, letí hlouběji do Tolkandiru. K lodi dorazí vlnové fronty z poslední zničené desetiny, a když dosáhnou svého vrcholu, je náhle obklopena čtrnácti článkovitými plavidly. Trámové vřeteno je zasaženo tvrdým úderem, a to jak fyzickým, tak hyperfyzikálním. Terranec se následně nechá zcela obklopit Kummerogovou kůží.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Die schweigende Galaxis« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)