Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1837
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1837
Název:Rebečina nejtěžší partie
(Rebekkas schwerster Gang)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:7.11.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Guardiani a tajní agenti - Pozemšťanka zápasí se svými city
Hlavní postavy románu:

Rebekka DeMonnová - Agentka Služby pozemské ligy na palubě BÁZE.

Yiltampena - Vůdkce Galactic Guardians na tajné misi.

Darius Marlek - Turista hledající požitky v galaktickém doupěti hazardu.

Marcel Rembrandt - Podivný vědec se skrytým talentem.

Thor Schinnek - Neotesaný Ertrusan s obzvlášť výstředními manýry.

Na různých místech vesmíru jsou lidé ze Země zapleteni do událostí, které spolu nemají na první pohled nic společného - ale jsou úzce spojeny s tajemným Mostem do nekonečna. Na tomto mostě se ocitli Perry Rhodan, Reginald Bull a Alaska Saedelaere, když na planetě Trokanu, „druhém Marsu“, vstoupili do takzvaného Hřibu. Po něm se dostali do Arzenálu Moci a tam se rozdělili. Alaska Saedelaere se protlouká galaxií Bröhnder, zatímco Rhodan a Bull jsou v galaxii Plantagoo, kde chtějí najít záhadné Galorňany, kteří jsou jejich jedinou šancí, jak se vrátit do vlasti.

Tři Nesmrtelní samozřejmě nevědí, co je po návratu čeká. V Mléčné dráze zmítané politickým kvasem už delší dobu útočí Tolkandové s ježatkami a politické mocnosti se zatím chovají poněkud bezradně.

Planety obsadili Gazkarové, Neezové, Alazarové a Eloundarové a štíty je oddělily od zbytku Galaxie. Z riskantních operací komand se sice nějaké informace o vetřelcích nashromáždily, ale ani tak nikdo pořádně neví, oč jde.

Souběžně s tím se rodí další zlo, se kterým má co dělat agentka Služby Pozemské ligy. A bude to REBEČINA NEJTĚŽŠÍ PARTIE...


Přetěžký Yiltampena, jeden z vůdců Galactic Guardians, kterému není přiděleno samostatné území a který mezi lídry zaujímá pozici arbitra či kata, je informován o událostech na bluesanském světě Taylahayx. Poté se chce setkat se STRUKKOU, vesmírnou lodí Hauriho Ughorana (Hangay), ale najde vůdce a jeho posádku zavražděné. Skrytá syntronika v centrále lodi zaznamenala, že Ughoran krátce před krvavým činem hovořil s Monjačou. Yiltampena pak letí na BÁZI ve své eloximě UKRIAUK, aby Monjaču konfrontoval. Ředitel kasina však není nikde k nalezení.

Mezitím Rebekka DeMonnová, která už čtyři týdny pracuje jako rezortní šéfka, vyhledá na palubě BÁZE Dariuse Marleka, náhradu za zabitého agenta SPL Normana Denkana. Podaří se jí dosáhnout toho, že Marlek je jako usvědčený podvodník dopraven na Stiftermann III. Tam se agentovi povede objevit skrytou transmiterovou stanici. Krátce nato se na palubu BÁZE dostane sociolog Marcel Rembrandt, který DeMonnovou podivně fascinuje, až se do něj agentka nakonec zamiluje. Zároveň jen o vlásek unikne pokusu o atentát.

Později DeMonnová dostane překvapivou žádost od ředitele BÁZE, aby se nalodila na eloximu MRONIOK a doprovodila ho na setkání s Yiltampenou. Během letu jí Ertrusan Thor Schinnek, velitel lodi, tvrdí, že pracuje pro Monjaču. Agentka proto předpokládá, že atentát na Monjaču, jehož byla svědkem, byl pouze klamný manévr, který měl ji a SPL svést ze stopy. Když však dojde ke schůzce s Yiltampenou, vyjde najevo, že ředitelem kasína je Gájan Tizian Grannet, který Monjačovu identitu používal jako zástěrku a zároveň předstíral svou smrt na Taylahayxu, aby na sebe strhl moc nad Galactic Guardians. DeMonnová zároveň s hrůzou zjistí, že Grannet je totožný s Rembrandtem.

Krátce poté Grannet navštíví Rebeku DeMonnovou v její kajutě, aby jí vyznal bezpodmínečnou lásku. Zdůrazňuje, že zavražděné vůdce nezabil sám, ale zároveň přiznává, že schvaloval vraždy provedené Schinnekem, včetně likvidace Yiltampeny, jehož právě Erstrusan vyhodil bez skafandru z lodi. Důvodem, proč usiluje o absolutní moc nad Guardians, je současná degenerace a rozdělení národů Mléčné dráhy. Pouze společná síla Guardians může podle jeho názoru zaručit trvalý mír. Grannet prosí DeMonnovou, aby s ním zůstala. Navzdory těmto odhalením k němu agent stále chová silné city, ale přesto ho odmítá. O něco později se Grannetovi podaří zabránit útoku Fabky, , na DeMonnovou. Smrtelně zraněný Fabky před svou smrtí prozradí, že na Stiftermannu III ukryl jménem Monjači zbraň, kterou Ertrusan Semin Ekkor zastřelil Normana Denkana. Monjača byl přitom ve skutečnosti špión Akonanů. Útoky na agentku SPL prováděl sám Fabky.

22. března 1289 NGL se DeMonnové podaří na člunu opustit MRONIOK, který se toho času nachází ve Fornaxu. Přestože dolet člunu nestačí k dosažení hanzovního kontoru Erender, je pomocí rádiové zprávy schopna nahlásit polohu a krátce poté je vyzvednuta. Její hlášení vede k tomu, že SPL zatkne vůdce Galactic Guardians během konference na planetě Klindong. Pouze Grannetovi se podaří uniknout. DeMonnová za své úsilí obdrží od Gii de Moleonové Řád za zvláštní zásluhy a je povýšena na vedoucí agentku. Kvůli citovému poutu k Tizianu Grannetovi, které je porušením předpisů SPL, je však dočasně suspendována a musí čelit vyšetřovací komisi.

Během rozhovoru Gia de Moleonová informuje DeMonnovou, že se u 47 Tucani objevila skupina několik kilometrů dlouhých plavidel. Kromě toho se Icho Tolot a Gucky s lodí HALUTA II ocitli ve Fornaxu v potížích. Museli čelit neznámým hyperfyzikálním otřesům a od té doby jsou považováni za nezvěstné.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Rebekkas schwerster Gang« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)