Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Organizace > Východní blok
hledat

Východní blok je v roce 1971 socialisticko-autoritářská státní skupina, kterou tvoří Svaz Sovětských Socialistických Republik (SSSR) a jeho satelity.

Stojí v opozici k Západnímu bloku a je volně spojený a Asijskou federací. Vláda má sídlo v Moskvě a tam probíhají všechna rozhodnutí.

Historie

V závodech o dobývání vesmíru prokáže Východní blok technologickou převahu a v březnu 1971 vyšle jako první mocenský blok Země raketu k Měsíci. Přistání je ale rušeno bezpečnostním systémem zříceného arkonidského křižníku AETRON a posádka přijde při nastalém nouzovém přistání o život.

Při střetnutí mezi Asijskou federací a západním blokem se drží zpět, prohlásí ale posádku STARDUSTu za nepřátele světa. Když dojde k atomovému úderu Asijské federace proti USA, a to vyšle na odpověď své rakety, pošle Moskva rakety východního bloku proti Třetí moci, aby po jejím zničení převzala vládu na atomově zamořené Zemi.

Po odražení mimozemského nebezpečí Fantanů a Individuálních Metamorfů akceptuje také Východní blok Třetí moc jako svrchovaný stát.

Během nepřítomnosti Perryho Rhodana v letech 19751980 dojde k Východnímu bloku k převratu. Militaristi převezmou moc a plánují v rámci expedice osídlit Venuši a převzít tamní Arkonskou základnu a pozitronický mozek.

Po Rhodanově návrtu z Poutníka dojde k vybudování mezinárodního soudního dvoru, ve kterém jsou odsouzeny zločiny nové vlády východního bloku. Odpovědní jsou deportováni na Venuši. Následně je v demokratických volbách zvolena nová vláda.

V roce 1990 přejde společně se Třetí moci, Asijskou federací a Západním blokem a zbývajícími neangažovanými státy do Solárního impéria.

Vůdčí osobnosti