Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 34
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 34
Název:Levtanova zrada
(Levtan, der Verräter)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 1982
Skokan přistane v Terranii a stane se hlavním protagonistou velkého podvodu...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Šéf Třetí moci

Reginald Bull, zvaný Bully - Nejlepší přítel a zástupce Perryho Rhodana

Levtan - Kvůli podvodům byl vyloučen ze společenství Skokanů

John Marshall - Telepat

Tako Kakuta - Jeho specializací je teleportace

Kitaj Išibaši - Jeho schopnosti vynikají v oblasti sugesce

Tama Jokida - Ovládá telekinezi

Etztak a Goszul - Dva patriarchové Skokanů

25. listopadu 1982 je v Terranii svolána pozemská světová vláda, které předsedá Administrátor Perry Rhodan. Ještě ale neprovedla konečné rozpuštění třech velkých pozemských mocenských bloků. Aby mohli čelit očekávanému velkému útoku Skokanů, chce Rhodan poprosit ID o další fiktivní transmiter, ale to se mu nepodaří, Poutník nedajde1).

Počátkem prosince ze ve Sluneční soustavě objeví Levtan, který je vykázán ze skokanského rodu. LEV XIV, sešlá a zanedbaná loď, dlouhá sto padesát metrů, je zadržena CENTURIEM, novým těžkým křižníkem Třetí moci. Levtan, který Rhodanův bluf rozpozná a ví, že Velké Impérium Arkonidanů dosud přišlo jen o jednu bitevní loď typu STARDUST II, chce Pozemšťany vydírat, ale proti mutantům nemá žádnou šanci. Když se Rhodan od vyděděnce dozví, že Etztak v soustavě slunce 221 Tatlira pořádá velké shromáždění skokanských patriarchů, rozhodne se zdvořile ukončit útok Skokanů skrz 'Galaktické šachy.' Sugestor Kitaj Išibaši zajistí posádce LEV XIV vzpomínky na Zemi vybavenou více než sto těžkými křižníky a dvaceti dvěmi bitevními loděmi.

Jako maskovaní vyděděnci startují mutanti John Marshall, Tako Kakuta, Tama Jokida a Kitaj Išibaši na LEV XIV tři týdny po přistání na Zemi k soustavě Tatlira. STARDUST II, SOLARSYSTEM, TERRA a CENTURIO je následují v bezpečné vzdálenosti. Na Goszulově planetě, druhé planetě slunce Tatlira, udržují Skokani obrovské loděnice. Zde se koná porada Patriarchů. Ačkoli Išibaši padělané podklady Levtanovi potvrdil svými paraschopnostmi, přijímají někteří Skokané zprávy vyděděnce s nedůvěrou. Když konečně použijí na Levtana vymývaní mozku a hrozí objevení, Marshall vyděděnce zabije. Mutanti zažehnou atomovou bombu, předstírají s LEV XIV pokus o útěk, opustí loď ve skafandru a usadí se na Goszulu, který mnoho z Galktických obchodníku díky hypnoškolení zotročilo. Mírumilovní lidé s červenou kůží, kteří ve Skokanech vidí bohy, jsou primitivní potomci Arkonidanů, jejichž civilizační stupeň vývoje odpovídá sedmnáctému století na Zemi.