Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 33
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 33
Název:Požár ledového světa
(Eiswelt in Flammen)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 1982
Skokani neznají slitování - odsoudí celý svět k smrti...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velitel STARDUSTU a pán Třetí moci

Reginald Bull - Nejlepší přítel a zástupce Perryho Rhodana

Julian Tifflor, Humpry Hifield, Klaus Eberhard, Mildred Orsons, Felicita Kergonen a RB-013 - Ztroskotali na ledovém světě

Topthor - Vidí Zemi jako skokanskou kolonii

Etztak - Patriarcha a válečník z Orlgansova rodu

Orlgans - Svět, který odsoudil k smrti, se stane i jeho hrobem

Gucky - Vykoná soud

Jak Nesmrtelný předpověděl, Etztak se rozhodl po obdržení Topthorovy zprávy Snowman z pomsty k Rhodanovi zničit, a pověřil Orlganse s arkonskou bombou, aby na ledovém světě zažehl atomový požár.

STARDUST II zasáhne v soustavě Beta Albireo Etztakovu loď fiktivním transmiterem a skočí potom ihned k Zemi, která je ohrožována jedenácti Topthorovými loděmi a zaútočí na Těžké. Díky Rhodanovu podvodu Topthor věří, že Země má ještě jednu loď jako STARDUST, která rovněž disponuje tajemnou zbraní, proti které štíty válcovitých lodí selhávají. Těžcí vyvázli jen se třemi loděmi1).

Na Snowmanu objeví Gucky, Julian Tifflor, Mildred Orsonsová, Felicita Kergonenová, Humphrey Hifield a Klaus Eberhardt2) v jeskyni Polospáče, telepaticky nadané rostlinné bytosti, které se podobají velkým tulipánům. Dá se u nich rozeznat pět rodů podle červené, oranžové, modré, žluté a fialové barvy květu. V každém okvětním lístku se vznáší uzavíratelné oko. Osmdesát let po dobu ledovou, která se na Snowmanu periodicky opakuje každých 123 let, protože planeta obíhá obě slunce po excentrické dráze, přečkávají Polospáči, kteří dosahují stáří dvě stě let, spánkem v podzemí pod ochranou umělého slunce. Orlgans spustí arkonskou bombu. Z přání Polospáčů, kteří jsou atomovým požárem odsouzeni k smrti, přinutí Gucky Skokany, kteří opouštějí Snowman s ORLOU XI, zničit loď. Galaktický obchodník se tak stane obětí katastrofy, kterou sám vyvolal.

STARDUST se vrací do soustavy Beta Albireo a s TERROU a SOLARSYSTEMEM vyžene Etztakovu flotilu. S padesáti Polospáči uprchne Gucky a kadeti před postupujícím atomovým požárem. V poslední minutě se mohli zachránit ve stíhačce, kterou STARDUST fiktivním transmiterem poslal na povrch Snowmanu. Rostlinné bytosti nalezly v Terranii nový domov3).