Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Polospáči
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Snowman
Známé obydlené planety:
Snowman

Polospáči byla rostlinná forma života obývající planetu Snowman. Svým vzhledem připomínali asi metr vysoké tulipány s pěti okvětními lístky. Na každém z těchto lístků se nacházelo jedno oko.

Jejich rasa nebyla schopna verbální komunikace, proto se dorozumívali telepaticky. Jako hypno-telepati se dokázali domluvit i s netelapatickými formami života.

Polospáči se dožívali věku až 200 let, vyskytuje se u nich celkem pět rozdílných pohlaví, která se od sebe odlišují barvou svých okvětních lístků (červené, oranžové, modré, fialové, žluté). Kvůli pravidelným ledovým dobám na jejich domovské planetě se u nich vyvinul dvoufázový životní cyklus. Během až 80 let trvající zimy se zdržovali v uměle vytvořených jeskyních v hibernaci ozařováni umělým světlem. Krátké léto sloužilo přemisťování a k rozmnožování.

Historie

1982

Polospáči byli v srpnu 1982 objeveni Guckym v jeskyni pod povrchem Beta-Albireo II. Přibližně ve stejnou dobu odpálili Skokani, kteří na planetě pátrali po Guckym, Julianu Tifflorovi a čtyřech dalších lidech, Arkonskou bombu. Zodpovědní Skokani byli Guckym přinuceni k přistání a později shořeli v atomovém požáru. Guckyho skupinu se před zánikem planety podařilo zachránit. Do Terranie s sebou vzali 10 párů Polospáčů. Nový domov našli v zasklené střešní zahradě Solární administrativy s volným panoramatickým pohledem na hlavní město Země.

2044

Polospáči započali svůj rozmnožovací cyklus a vyprodukovali mnoho přírůstků. Několik z nich našlo nový domov v předzahrádce Guckyho bungalovu. Později našli Polospáči nový domov na Marsu.

2326

Na Teře Polospáči zcela vymřeli, ale na Shrailu, deváté planetě jistého žlutého slunce, se jejich kolonie rozrůstala (T 8)

1225 NGL

30. dubna 1225 NGL narazí Atlan na planetě Vinara I v Obsidiánské rozsedlině na Polospáče. Jak se tam dostali, není známo, kontaktem se zdejší biofórou se stali relativně nesmrtelnými a vytvořili kolektiv Xyban-K'hir. Snažili se Vinara I zachránit před Litraky, zatímco je paralyzovali. (ATOB 10)

1302 NGL

Teprve po sto letech našli Terranci optimální životní podmínky pro Polospáče na planetě Telemach. Předešlé biotopy (Terra, Mars a neznámá ledová planeta (mohlo se jednat o Shrail)) se pro život zmutovaných rostlin ukázali jako nevhodné. (PR 2024)

SPL propašovala v roce 1302 NGL Polospáče do vyslanectví Ligy v Mirkandolu, aby se s jejich pomocí mohlo bránit proti špionážním pokusům Arkonidanů.