Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Orlgans
hledat
Informace o postavě:
Národ:Skokani
Popis:vysoký, mohutný, rudé vousy
Tituly:kapitán, patriarcha
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 28: Kosmická návnada
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 34: Levtanova zrada
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Orlgans byl galaktický obchodník z lidu Skokanů a majitel válcovité lodi ORLA XI.

Vzhled

Orlgans byly dva metry vysoký a mohutný. V rozporu k hnědočerveným neostříhaným vlasům nosil elegantně přistřižený vous, což odpovídalo módě Skokanů.

Charakter

Označoval se za „mírumilovného obchodníka, nikoli piráta“, ale byla to jen maska. Orlgans byl nebezpečný – šlo o chamtivého kšeftaře, který nově objevené planety bral jako svá soukromá odbytiště.

Skokana považovali za zkušeného kapitána, odbyl si ostatně na deset tisíc tranzicí. Byl to slušný taktik, psycholog a chladný počtář.

Dějiny

Orlgans bylo roku 1982 prvním Skokanem, který objevil Zemi (PR 28).

Když Perry Rhodan pronásledoval Overheada, Orlgans zachytil mutantovo nouzové volání. Tak byl přiváben do Sluneční soustavy. V obchodech Terry s Ferrolem zvětřil porušení skokanského obchodního monopolu. Unesl kosmickou loď s Julianem Tifflorem na palubě – od posádky se chtěl dozvědět o plánech Třetí moci a pídil se také po informacích o Světě věčného života (PR 28).

Tifflor s několika kadety uprchl a uchýlil se na planetu Snowman v systému Beta Albireo, kde se mu dařilo unikat pronásledovatelům. Orlgans si zavolal pomoc v podobě patriarchy Etztaka (PR 29).

Etztak mu po marném honu na kadety přikázal, aby zničil Snowman arkonskou bombou. Orlgans s tím sice nesouhlasil, ale nyl nucen uposlechnout patriarchův rozkaz (PR 33).

Když Orlgans u severního pólu Snowman odpálil ničivou bombu, teleportoval se na palubu ORLY XI Gucky a zmocnil se vlády nad lodí. Orlgans si od myšoba vyslechl rozsudek smrti, udělený polospáči, na Snowmanu žijícími polointeligentními bytostmi, které čekala zkáza v jaderném požáru. Gucky přinutil loď k přistání na povrchu. Orlgans s posádkou směl opustit ORLU XI, která následně explodovala.

Skokan s posádkou dokázal až do následujícího jitra prchat před atomovým požárem, nakonec však stěna ohně Skokany dostihla a všechny zahubila (PR 33).

Zdroje

PR 28, PR 29, PR 30, PR 33

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Orlgans« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)