Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 29
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 29
Název:Skokanská flotila
(Die Flotte der Springer)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1982
Více než 8000 let ovládali galaktický obchodní monopol - protože každou konkurenci zničili...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Šéf Třetí moci

Julian Tifflor - Kadet na tajné misi - tak tajné, že o ní sám neví

Humpry Hifield, Klaus Eberhard, Mildred Orsons a Felicita Kergonen - Mají problémy, protože utekli těsně před osvobozením

Orlgans a Ornafer - Dva Skokani, jenž jako první objevili Zemi

RB-013 - Robot Třetí moc

Se STARDUSTEM II, TERROU a SOLARSYSTEMEM pronásleduje Perry Rhodan ORLU XI 28. července 1982 do soustavy dvojslunce Beta Albireo. K-9 sice může z válcovité lodi uprchnout, ale když následuje Orlgansovo volání o pomoc, objeví se v soustavě Beta Albireo třicet válečných lodí skokanského kapitána Harlganse, dojde k boji během něhož se pulec poškodí. Když se dvě lodě ztratí, stáhne se Harlgans zpět. Ještě než by terranská loď mohla posádku K-9 zachránit, opustí Julian Tifflor i s Humphreyem Hifieldem, Klausem Eberhardtem, Mildred Orsonsovou, Felicitou Kergonenovou a jedním robotem loď ve stíhačce, aby mohli navázat kontakt s Rhodanem. Po zásahu musí Tiff a jeho přátelé nouzově přistát na ledovém světě Snowman, který jako druhá ze čtyř planet krouží kolem dvojslunce. Orlgans se nejprve vzdá přivolání svého patriarchy Etztaka, ale pošle v naději, že získají souřadnice Světa věčného života za Tifflorem Mérnöka a Paradicsoma. Kadeti však oběma Skokanům ukradnou jejich kosmickou loď a ukryjí se v ní.

Při pokusu získat vrak jedné skokanské lodi, se dostane Rhodan a Crest dočasně pod životu nebezpečný vliv gravitační bomby, která ve svém okolí vyvolává silnou gravitaci. Rhodan definitivně usoudí, že Skokani jsou protivníci, kteří disponují rovnocennou arkonidskou technikou.