Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1814
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1814
Název:Pod Galornskou hvězdou
(Unter dem Galornenstern)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:30.5.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1288 NGL = 4875
Jeho jméno je Foremon - strážce hřibového dómu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - nesmrtelný Pozemšťan se objeví na tajemné planetě

Reginald Bull - Rhodanův nejstarší přítel musí rychle reagovat

Foremon - strážce hřibového dómu disponuje nanejvýš zajímavým darem

Kameňáček - Foremonova hračka

Rhodan a Bully přejdou po Mostě do nekonečna na neznámou planetu, kde je ohrožuje Foremon, strážce Hřibu a planiny, podivná křehká bytost, připomínající kostlivce. Foremon je podle propustky na Perryho zápěstí považuje za vrahy čtvrtého posla z Thoregonu, a podle toho také jedná...


Perry Rhodan a Reginald Bull opustí Hřibový dóm1) v neživé skalní poušti. Poté co z dálky pozorují start kosmické lodi, která se svou nahoru ohnutou příďovou sekcí podobá useknutému palci, potkají Foremona, který se označuje za strážce Hřibu a »výtahu« k městu Gaalo. Exoskelet jen 1.60 metru vysoké, albínské bytosti připomíná krystalizovanou kostru. Ústa na beznosé umrlčí hlavě jsou bezretá. Oči chrání široké kostní výrůstky. Převeliké ušní boltce slouží nejen k poslouchání, ale i k přijímání energie2). Strážce si váží cestujících, kteří most používají, zejména To Gethena, druhého posla Thoregonu, jakož i jeho nástupce Ce Rhiotona3), jako cenných tvorů, kteří udržují mír v mnoha galaxiích a na jejichž bedrech spočívá chod dějin. Když na Rhodanově levém zápěstí pozná Passatum čtvrtého posla Thoregonu4), je Foremon přesvědčen, že má před sebou vrahy. Aby domnělé zločince udržel dál od Hřibu, využije své morfovací nadání, které se u něj vyvinulo, poté co byl z neznámého místa přivezen na Galorn5), aby hlídal planinu a Dóm. Pomocí svých duchovních sil dokáže Foremon během krátké doby přetvořit bazalt, který tvoří hlavní složku planiny. K tomu nutnou energii získává strážce z galornské hvězdy, žlutého slunce planety Galorn, která patří k hvězdám galaxie Plantagoo.

Rhodan a Bull se pokusí bazaltovou vrstvu, se kterou Foremon morfování Hřib pokryl, rozbít pomocí kamenů, ale Strážce namáhavě vytvořené otvory ihned uzavírá. Protože dohoda není možná, zaženou oba Pozemšťané zcela vysíleného tvora sprškou kamení a zničí mu Kameňáčka, 30 cm vysokou, zajíci podobnou pseudobytost, kterou si Foremon vyrobil z bazaltu. Nakonec se rozhodnou pro výstup na dva tisíce metrů nad bazaltovou plošinou se nacházející mrazivou náhorní plošinu, ze které startují lodě. V úzkém pruhu džungle si opatří výživu a materiály pro primitivní lezeckou výbavu, s jejíž pomocí se s nejvyšším úsilím dostanou ke svému cíli.

Mezitím pozná Foremon, že se oba cizinci, ze kterých má jeden zvláštní auru, jsou na cestě na náhorní plošinu, kde leží Gaalo, kosmodrom a Srdce-PĚT. S úmyslem najít vraha čtvrtého posla Thoregonu v labyrintu Gaala a zabít ho, se strážce vydá k výtahu.