Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1835
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1835
Název:Kontakt s vrahem
(Kontakt mit einem Killer)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:24.10.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Setkání s Foremonem - jsou uvězněni na bažinaté planetě
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec uvízne na bažinaté planetě.

Reginald Bull - Rhodanův nejstarší přítel nedobrovolně naváže kontakt s bažinou.

A-Caliform - Vůdce zentrifaalského klanu je nucen působit v cizím prostředí.

Fen-Qast - Taš-Ter-Man touží po pocitu podřízenosti.

Foremon - Strážce hřibovitého dómu věří, že má kořist bezpečně pod kontrolou.

Na třech různých místech vesmíru jsou lidé ze Země zapleteni do událostí, které pouze na první pohled nemají spolu nic společného. V Mléčné dráze, postižené politickým kvasem, zahájily invazi tajemné ježatky. Lodě galaktických mocností proti nim zatím příliš nezmohly.

Perry Rhodan, Reginald Bull a Alaska Saedelaere o tomto vývoji nemají ani tušení. Dostali se na Most do nekonečna, po něm do Arzenálu moci, kde narazili na pozůstalost jakési prastaré civilizace. Tam se rozdělili. Alaska Saedelaere se nyní protlouká galaxií Bröhnder.

Perry Rhodan a Reginald Bull se odvážili vstoupit na Most podruhé, vyšli z něj však v galaxii Plantagoo. Z Galornu se dostali na planetu Centrum Centrifaalů, kde se zapletli do občanské války. Nakonec zažili pustošící účinek shiftingu na Centrifaaly.

Jejich první pokusy dostat se s centrifaalskými průvodci přímo k tajemným Galorňanům nevyšly. Při dalším pokusu míří na planetu Taš-Term – a tady Rhodan a Bull se dostanou do KONTAKTU S VRAHEM...


TRONTTER přistane v bažinách na Taš-Termu, asi 100 kilometrů od jediného kosmodromu planety. S výjimkou B-Logose a C-Logose opouští celá posádka v čele s Perrym Rhodanem a Reginaldem Bullem loď a míří na kosmodrom. Setkávají se s Taš-Ter-Manem Fen-Qastem, který se ke skupině a zejména k Rhodanovi přidá jako sluha.

Cestou se dozvídají, že Taš-Ter-Mani mají jen omezené zásoby hormonu kaš-phech, který potřebují k rozhodování. Pokud tuto zásobu vyčerpají, čeká je smrt. Z tohoto důvodu se Taš-Ter-Mani snaží podřídit ostatním živým bytostem - ať už soukmenovcům, nebo jiným -, aby si prodloužili život. Od Galorňanů obdrželi krychlovitá plavidla. Ty slouží k transportu hormonu kaš-phee, který je biochemicky podobný kaš-phechu, ale Taš-Ter-Mani ho dokážou vyrábět pomocí orgánu zvaného jemmgen. Výměnou za dodávky hormonu, který si Galorňané nárokují výhradně pro sebe, dostávají potravinové koncentráty. Zároveň jsou povinni utajit pozici Taš-Termu.

Mezitím Foremon dorazí k TRONTTERU. Zajme dva zbývající Centrifaaly a zničí loď, aby Galaktikům zabránil v útěku. Výslech B-Logose a C-Logose nepřinese strážci hřibovitého dómu na Galornu žádné nové informace, protože oba zajatci se zabijí dřív, než stihnou prozradit, kde se Terranci a další Centrifaalové zdržují. Skenování bažinaté oblasti mu ukáže přibližnou polohu skupiny, ale protože nechce ohrozit nevinné členy klanu, Foremon upustí od plošného útoku. Rozhodne se počkat na kosmodromu, protože Rhodan a Bull se tam budou muset v určitém okamžiku objevit, pokud nechtějí zůstat na bažinatém světě navždy. Jakmile tam dorazí, užasne, když se setká s osmi soukmenovci, kteří si říkají Adlati. Ti jsou na Taš-Termu z pověření Galorňanů. Nosí drátěné pletivo, které chrání jejich křehká těla před nástrahami této planety. Protože Adlati předpokládají, že Foremon ukradl PEGOOM, který je ve skutečnosti vyhrazen Galorňanům, zatknou ho a informují Helter Baaken.

Po náročné cestě bažinou, které padne za oběť D-Underbaj, se Rhodan, Bull a Centrifaalové konečně dostanou na shromaždiště kaš-phee a podaří se jim získat dva nákladní kluzáky. S nimi se dostanou na okraj kosmodromu. Během nakládání krychlovité lodi se skupině s pomocí Fen-Qasta podaří propašovat do nákladového prostoru. Krátce poté loď odstartuje.

Mezitím se Foremonovi podaří uniknout z vězení, protože je vyrobeno z materiálu obsahujícího čedič, který může měnit pomocí své schopnosti morfování. Než se však dostane na PEGOOM, objeví se nad kosmodromem šest galorňanských lodí, každá o délce 550 metrů.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Kontakt mit einem Killer« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)