Centrifaalové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Plantagoo
Domovská planeta:Centrum Centrifaalů
Známé obydlené planety:
Centrum Centrifaalů
Centrifaalové
Centrifaalové
© VPM kg.

Centrifaalové jsou humanoidní bytosti vysoké asi 170 cm a pocházejí ze soustavy Centriff (Zentriff). V Plantagu mají 19 kolonií.

Mají světlou a kožnatou pleť a jsou lysí. Zpravidla nosí přiléhavé černé oděvy. Místo očí mají jakousi zrakovou lištu (Blickleiste) s rozměry 10 x 2 cm. Ta působí dojmem, jako by přes silně hranatý a plochý obličej měli lepicí pásku. Čelo je dvakrát širší než lidské, obličej však vypadá spíše menší. Prakticky nemají nos ani rty a jejich ústa jsou tak malá, že je ani není vidět. Ale když se k někomu obrátí tváří, mají až překvapivě lidskou mimiku. Centrifaalové mají dva druhy rukou. Levice je plně uzavíratelná dutá lopata (verschließbare Hohlschaufel), s níž mohou vykonávat různé činnosti. Pravice má sedm silných prstů, jejichž nehty mohou sloužit jako smrtelné zbraně, protože jsou ostré jako břitvy. Liší se i jejich nohy, ale jen velikostí.

Centrifaalové jsou sice dvojpohlavní, ale pohlaví se od sebe nerozlišují. Sami poznávají druhé pohlaví pouze podle pachu. Perry Rhodan se poprvé setká s Centrifaaly, Taštermany, Krooghy a Moxgergy na planetě Galorn. Tyto národy tam žijí ve městě Gaalo, které jeho původní obyvatelé Galorňané opustili už před tisíciletími.

Aktuální data:
19.9.2021
1566 před NGL
5. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459476.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!