Citroosané

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Citroos
Známé obydlené planety:
Citroos

Citroosané jsou praobyvateli planety Citroos. Je to rasa inteligentních humanoidů. Dosahují tělesné výšky asi metr třicet. Jejich pokožka je pokryta namodralou kožešinou. Na zadním konci těla položený ocas slouží jako obrana před bodavým hmyzem. Jeho konec vypadá jako trojkřídlí lodní šroub a dokáží ho rychle roztočit.

Primární smyslové orgány Citroosanů se nacházejí, jako u většiny humanoidů, na hlavě. Jako zrakové orgány jim slouží pár otočných očí na stopkách. Ploché ušní otvory po stranách hlavy jsou rovněž pohyblivé. Jazyk je také důležitým smyslovým orgánem a slouží k ohmatávání a ochutnávání předmětů. Hlavní úlohou čtyřicet centimetrů dlouhého jazyku je ale chytání hmyzu a dalších malých živočichů. Jejich mohutný hrtan jim dává schopnost mluvit neuvěřitelně hlasitě.

Historie

O historii a kultuře Citroosanů je známo jen několik detailů. V roce 2113 neovládali kosmické lety, ani si ještě nevyvinuli žádnou větší technologii. Po kontaktu s Terranci se ale několik jedinců z jejich národa rozhodlo pracovat na kosmických lodích jako pomocné síly.

Citroos

O rodném světě Citroosanů a jeho poloze nejsou známa žádná další data. Způsob života a tělesné přizpůsobení Citroosanů ale ukazuje na to, že se jedná o Zemi podobný svět s velkým zastoupením insektoidních forem života.

Známí Citroosané

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!