Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Adlati
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Plantagoo
Adlati
Adlati
© VPM kg.

Adlati pocházejí z galaxie Plantagoo a slouží Galorňanům jako prostředníci a pomocníci. Jsou s nimi tak silně svázáni, že mohou být považováni za jejich pomocný národ. Jejich domovskou planetou je pouštní svět neznámého jména v soustavě Paraeen, na jejíž čtvrté planetě Bushtam žili po 3000 let Galorňané.

Popis

Vzhled Adlatů může být označen jako za spíše nehumanoidní. Adlati jsou průměrně vysocí asi 1,5 metru, v ramenou jsou širocí asi 30 centimetrů. Jejich bíle krystalické, štíhlé tělo působí, jako by bylo postaveno jen z kostí. Nohy, které slouží jako chodidla, mají v průměru asi 10 centimetrů a jsou tvořeny ze stovek asi 1 cm dlouhých kůstek. Nápadné jsou asi 20 cm velké, lasturovité uši, které lze natočit do libovolného směru. Tvář, s vyšpulenými ústy, působí jako tvář primátů.

Jejich způsob výživy je velice neobvyklý: svýma nohama se Adlati dokážou zavrtat do kamenné země nebo se ponořují do minerálního solného roztoku. Takto přijímají dostatek potřebných živin. Energii, kterou tělo potřebovalo, však tímto způsobem nezískávali. Své uši dokázali natočit ve vhodném úhlu ke slunci (což se dělo reflexivně) a využívali dopadající energii přímo jako chemickou energii.

Ačkoliv to tak nevypadá, jejich tělo bylo schopno podávat podobné výkony, jako ostatních humanoidních národů s podobnou postavou. Byli však velice křehcí.

Charakteristika

Z psychologického hlediska jsou si velice vědomi svých povinností. Vážnost, se kterou plní své úkoly, někdy hraničí až se zatvrzelostí.

Historie

Adlati sloužili Galorňanům v mnoha různých oblastech. Tak se z Adlatů stali například dozorci nad roboty při stavbě Heliotských tvrzí. Dalším jejich základním úkolem byl transport hormonu Kaš-phee z planety Taš-Term v Pentrickém mračnu. Zde slouží Adlati jako velitelé taš-termských krychlových křižníků a jsou Taš-Ter-Many označováni jako křehcí bohové.

Známí Adlati