Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1805
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1805
Název:Arzenál moci
(Arsenal der Macht)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:28.3.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1288 NGL = 4875
Přes most do nekonečna - pak do zóny zpustošení
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan se vydává na cestu do neznáma

Reginald Bull - objeví arzenál Baolin-Ndaů

Alaska Saedelaere - bývalý nositel masky vklouzne do jiné kůže

Zatímco Herreachové bojují o přežití a čelí potížím, které ohrožují samu podstatu jejich existence, přistávají na planetě Perry Rhodan a jeho nejbližší přátelé Reginald Bull a Alaska Saedelaere. Objeví záhadnou stavbu – a zmizí. Dostávají se na most vedoucí do Nekonečna a ocitají se v Arzenálu moci...


Poté co vstoupili do Hřibu na Trokanu, dostanou se Perry Rhodan, Reginald Bull a Alaska Saedelaere skrz mlžnou zónu na »Most do nekonečna«1), deset metrů širokou lávku, kterou tvoří dvacet centimetrů silné, černé klády. Padesát centimetrů široké pilíře mizí v nerozpoznatelné hloubce. Také začátek a konec mostu nejsou vidět. Zatímco jeho společníci cítí jasnou stísněnost a okamžitě se chtějí vrátit, cítí se Rhodan na mostě jako doma. Pokud na mostě udělá krok dopředu, vidí planety, hvězdy, černé díry a vznik a zánik celých galaxií. Společníci objeví modře a bíle pruhovaný plastikový pytel s koženým popruhem a dostanou se po 1279 krocích na konec mostu. Tři Pozemšťany opět zahalí mlha a objeví se před dalším Hřibem, který se nachází v 9 kilometrů dlouhé a 7 kilometrů široké kosmické stanici eliptického průřezu. Uzavřená příčka zabrání návratu Rhodana, Bulla a Saedelaereho do stříbrného objektu. Vnitřek opuštěné stanice, která se nachází na neznámé místě v intergalaktické prázdnotě, je téměř celá zpustošená požárem. Voda není nikde k nalezení. V naději, že buněčné aktivátory dokáží neutralizovat možné jedy, jako to bylo kdysi u jedu obmana z Plophosu2), uhasí nesmrtelní nakonec žízeň neznámou žlutou kapalinou. Mnoho místností stanice obsahuje v bezpočtu výklenků pod zatuhlou hasící pěnou zmenšeniny kosmických lodí, zbraní a dalších technických úvarů, které Pozemšťané nejprve požadují za vzory prodejní výstavy, zejména když jsou vlastnosti exponátů popisovány mentální cestou, pokud se k nim přiblíží. Všechny přístroje ale hlásí poškození.

V jednom hangáru narazí přátelé na tři sta metrů dlouhou, klínovitou černou kosmickou loď, která je na zádi 40 metrů vysoká a 100 metrů široká a na přídi má 30 metrů velkou zlatě zbarvenou polokouli. Aby mohli stanici lépe prozkoumat, nositelé aktivátorů se rozdělí. Bull objeví v jednom výklenku krabici a v duchu si představí 140 centimetrů velkého myranského žoldnéře. Když si jich Pozemšťan žertem 300 objedná, zvětší se krabice na kasárnu, z jejichž otvorů začnou vyskakovat trpasličí, humanoidní Myrané. Zatímco začnou sekerami napadat Bulla, ukáže se, že válečníci mají vedle normálního ještě druhý stín, který může jednat nezávisle na svém originálu. Rhodan přispěchá svému příteli na pomoc a pozná, že se Myrané a jejich stíny dají přemoci, pokud se napadne pasivní část dua. Navzdory tomu hrozí Pozemšťanům, že podlehnou přesile, ale Myrané bolestivě zaniknou na základě chybné funkce. Rhodanovi a Bullovi je jasné, že se nenacházejí na výstavě vzorků, ale v arzenálu moci. Příčný řez stanice má tvar elipsy. V jednom z ohnisek se nachází Hřib. Ve druhém ohnisku objeví Pozemšťané centrálu. Řídící mozek zobrazí Rhodanův portrét složený z mnoha perel.

Mezitím je Saedelaere v blízkosti černé lodi napaden rosolovitou schránkou. Když k němu ostatní dorazí, je jejich druh už zcela obalen. Také Rhodan a Bull jsou takovým útvarem obaleni a ztratí vědomí. Když se opět probudí, rosol z jejich těl téměř zcela opadal. Rhodan je přesvědčen, že záření buněčných aktivátorů améboidní obal zabil, jako to kdysi starý buněčný aktivátor udělal s jeho synem Thomasem Cardifem3). Roboti odnesou oba nesmrtelné zpět do centrály. Řídící mozek uvítá Rhodana jako pána arzenálu a mentálně mu sdělí: »Jsi ten, který měl přijít, aby převzal arzenál Baolin-Ndaů4). Ale přišel jsi, než nastal tvůj čas.« Mělo by trvat deset tisíc let, než jsou arzenály jako tento připraveny k využití, a stejně tak dlouho trvá, než bude tento arzenál opět k dispozici, Rhodan tak přišel pozdě a příliš brzo. Na rozkaz nesmrtelného otevře řídící mozek vstup ke Hřibu. Dříve než oba nesmrtelní opustí centrálu, ukáže mozek na perlové obrazovce plástový symbol pozorovaný pod Kummerogovým chrámem na Trokanu a potom mnoho obrázků živočichů, světů, kosmických lodí, galaxií a strojů.

Když se Rhodan a Bull vrátí do hangáru, jsou Saedelaere a kosmická loď pryč. Oba přátelé se vrátí ke Hřibu, aby se dostali zpět na Trokan. Rhodan je rozhodnut, použít všechny prostředky GILGAMEŠE, aby přišel tajemství arzenálu na kloub5).