Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1441
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1441
Název:Černé hvězdné cesty
(Schwarze Sternenstraße)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 NGL = 4731
Setkání s Aiscrou - Tifflorova expedice hledá cestu
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - Terranec vede expedici

Gundula Jamar - velitelka CASSIOPEIE

Fellmer Lloyd - hledá telepaticky informace

Ras Čubaj - skočí do cizí stanice

Norman Speck a Gulliver Smog - členové posádky CASSIOPEII

V březnu roku 1144 NGL, více než tři týdny po odletu CIMARRONU a BLUEJAY z Phoenixu1), se Julian Tifflor s loděmi PERSEUS, CASSIOPEIA2) pod velením Gunduly Jamar, a BARBAROSSA pod velením Hyda Minstrala, vydá k černé díře Siragusa3). Cantarská řídící stanice v mikrokosmu pod horizontem událostí černé díry nezareaguje ale očekávaným způsobem na sled impulzů, který zjistila Icho Tolotova HALUTA4). Místo, aby se dostali k černé díře Perseus, objeví se tři lodě bez znatelného časového posunu5) v neznámé černé díře a jsou tažným paprskem odtaženi k její řídící stanici, která se nachází na velkém planetoidu. Tři space-jety, které jsou řízeny Haroldem Nymanem2), Sigancem Golarem Amarimem a Ferr-Moonem, hangayským Kartaniňanem z říše Quiyin, opustí loď. Než přistanou, teleportují Ras Čubaj s Tifflorem a Fellmerem Lloydem na povrch planetoidu. Nyman, Gulliver Smog2), Norman Speck2) a Tyly Chyunz2) proniknou do bunkrovitého paláce a dostanou se do několika pastí, že kterých budou opět propuštěni, aniž by viděli nějakého živého tvora. Lloyd telepaticky nakonec objeví Aiscrou Huiscapa a zjistí od ně, že tři galaktické lodě se dostali do Moischu, černé díry galaxie Neyscuur. Aiscrou je zmaten, protože do Moischu vedoucí Černá hvězdná cesta platí za Sverdaysta (slepá ulička). Huiscap má hruškovité tělo se dvěma chobotům podobnýma rukama a dvěma nohami, které jsou tvořeny šesti svalnatými kožními laloky. Pod talířovitou hlavou korunovanou věncem vlasů, která má průměr deset centimetrů, má červené fazetové oko a vodorovně mu z ní ční trumpetě podobný orgán.

Bez úderného oddílu jsou tři lodě propuštěny z mikrokosmu černé díry a dorazí tak do kulovité hvězdokupy před Neyscuurem. V blízkosti černé díry přistanou na Muurdau-caup (poslední cíl-šedý), Aiscroui obývané druhé planetě slunce Muurdau (poslední cíl). Tam se fiktivními transmitery volně disponující Aiscrou ukáží být jako nadaní tvůrci a krajně hraví esteti, kteří obdivují každý typ techniky a zároveň se snaží o sloučení mezi ní a svými vlastními uměleckými díly.

Tifflor a jeho společníci zakotví své space-jety an jedné lodi typu Stiletto, opustí s Huiscapem stanici Moischu a odletí rovněž na Muurdau-caup. V Macooma arvou, dómovité hale Výhybkře, oznámí Rubac, nejvyšší přestavený Výhybkář, galaktikům, že jsou očekáváni Vaasureny, které popíše jako odpudivé pragmatiky a která jako První Výhybkáři obsluhují individuální řízení výhybek, zatímco Aiscrou, Druzí Výhybkáři, se zabývají pouze údržbou robotických stanic v černých dírách. Cantary Aiscrou vůbec neznají. 31. března opustí PERSEUS, CASSIOPEIA a BARBAROSA Muurdau-caup, aby v doprovodu tisíc metrů dlouhé lodi Stilleto odletěla do sluneční soustavy Maurooda na periférii galaxie Neyscuur, která je mezitím identifikována jako NGC 7331.