Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1751
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1751
Název:Pohraniční stanice
(Die Grenzländerstation)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1218 - 1220 NGL = 4805 - 4807
Galaktikové před Hirdobaanem - zanechávají stopu zkázy
Hlavní postavy románu:

Nurmi - Vekuta se dostane několikrát do potíží

Phermi - nejvyšší Pán tábora dostane neočekávanou návštěvu

Perry Rhodan - Pozemšťan se chce se setkat se starými přáteli

Harold Nyman - bývalý velitel BÁZE činí nátlak

Homer G. Adams - nesmrtelný jako vyděrač

Na svém domovském letu od Velké prázdnoty prolétne BÁZE1) kolem Coma-10, kde se na Havenu daří kolonii Androgynů a bývalé posádce KEMOAUCA, která své slunce nyní nazývá Lucky Outside2). Při návštěvě Coma-9 se Norman Glass3), který kvůli nemoci Srekko svou deformovanou tvář mezitím skrývá za maskou, vyhýbá přímému kontaktu s vracejícími se Galaktiky. Kvůli opakovaným poruchám metagravového pohonu a gravitrafových zásobníků se BÁZE po naprogramovaných zastávkách u Coma-8 a Coma-74) 5. června 1220 NGL zastaví u Coma-6, aby se nechaly vyměnit vadné agregáty. Tam několik zbylých Androgynících robotů vypravuje o tři dny starém drancování dvou flotil z Mléčné dráhy, které mezitím odletěly k 10000 světelných let vzdálené základně Hamamešanů. Protože nutně potřebné náhradní díly na palubě nemohou být vyrobeny, rozhodne se velení lodi sledovat neznámé galaktiky do Hirdobaanu.

Homerem G. Adamsem, Haroldem Nymanem a Eskerem Harrorem vedení závisláci na Imprintu přepadají mezitím před hranicemi Hirdobaanu ležící hamamešské základny a vrátí se, protože nenajdou žádné Imprint-zboží, nakonec k pohraniční stanici SCHERMOTT.

Protože Hamamešané podle Míru z Pendregge, který zakončil Olkheolskou válku, nesmějí opustit své Oktanty, které zahrnují přesně osminu Hirdobaanu, obstarávají pohraniční stanice výměnu zboží mezi těmito obchodními říšemi5). Ve stanici SCHERMOTT, která je tvořena šesti nad sebou umístěnými kotouči s tloušťkou 500 metrů a průměrem 3400 metrů, se zdržují představitelé různých národů malé galaxie. Patří k nim amorfní Stelzmakaliové, mohutní, pytlům podobní Nischdrichové, velcí, insektoidní Stuuhrové, skupinoví Sourvantové, u kterých nejmenší konfigurace zahrnuje šest individuí, a Patruskee, kteří mají malé kotoučovité spodní tělo s po stranách ležícími smyslovými orgány a deseti končetinami a označují se za Kazatele, protože všude rozšiřují teorii Stříbrného božstva. Pro provoz pohraničních stanic jsou podle Míru z Pendregge odpovědní Vakutové5). Jako Pohraničníci nazývaní tvorové mají balonovité tělo, které obaluje bílá kůže různé tloušťky a pevnosti a na jehož vršku se nachází krátké výrůstky s osmi tmavýma knoflíkovitýma očima. Obě dlouhé spodní končetiny jsou stejně tak hbité jako kratší horní. Různými otvory mohou Vakutové vypouštět z těla plyny, s jejichž pomocí vytvářejí také zvuky. V čele obchodní stanice SCHERMOTT, která leží na vnějším okraji Hirdobaanu na hranicích mezi Oktanty Mereosch a Buragar, stojí Pán skladu Vakuta Phermi, který je nadřízen šesti Skladmistrům.

Protože Pohraničníci tvrdí, že nic o Imprintu nevědí, zaútočí více než pět set galaktických lodí na strážní flotilu Hamamešanů, která má chránit stanici, a dobyjí SCHERMOTT. Zatímco ostatní závisláci marně hledají zboží, naváže Adams kontakt s Phermi. Na potřebné otázky Terrance odpovídá nejvyšší Pán skladu, že Gomaš Endredde6) je v Hirdobaanu znám jen jako legenda a jeho místo je stejně tak neznámé jako jeho Maštarové7). Dá Adamsovi upozornění, že nedávno byl v Oktantu Jondoron pod vynaložením všech finančních zdrojů sestavován konvoj se zvláštním zbožím8).

7. července dorazí BÁZE k SCHERMOTTU a přinutí svými pomocnými čluny a konvojovými loděmi závisláky na Imprintu pohraniční stanici vyklidit. Zatímco nosná loď zaujme pozici nad SCHERMOTTEM, sleduje ATLANTIS s Atlanem, Ronaldem Tekenerem a Julianem Tifflorem flotilu závisláků k Oktantu Jondoron9).