Perry Rhodan 1688 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1688
Název:Žolík číslo sedm
(Joker Nummer Sieben)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1212 NGL = 4799
Vzniknou nová vřetena - vyvinou vlastní plán
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan nařídí další pokusy s Vřeteny

Boris Siankow - jeho žolík má zůstat v rukávu

Ronald Tekener - experiment Smíška je narušen

Julian Tifflor - sedí najednou mezi frontami

Trojka, Čtyřka, Pětka, Šestka a Sedmička - nové vřetenové bytosti

Když Perry Rhodan vřetenovým bytostem na Titanu dá informace o Velké prázdnotě, prohlásí ji obě za svůj cíl a zdůrazňují, že problém pro ně není vzdálenost, ale jen chybějící vědomosti. Na symbol Quidora ale Jednička a Dvojka nereagují.

Rhodan poté nařídí výrobu pěti dalších vřetenovitých bytostí 11. června 1212 NGL V Hanzovní kanceláři na Drafferu, jediné planetě slunce Piulin, si Ronald Tekener musí poradit nejdříve s Bluesany z planety Boras, kteří pod porušením gatasského obchodního monopolu přes Hanzu získávají antibiotika z planety Reckov a teď jejich přítomnost narušuje pro vřetenové experimenty důležitý genopool. Nakonec se vyvine Vřeteno na Drafferu a na v sektoru Euthatovy hvězdy1) umístěném koggu VELA ženy Čtyřka a Šestka. V MUSCA, která stojí v halu Mléčné dráhy, a ve výzkumné stanici z bývalé cantarské pevnosti TbW 10 v systému Wild Man vzniknou muži Trojka a Pětka. Zatímco odmítne přijímat informace, pokusí se Pětka vynutit si spojení s jinou Vřetenovou bytostí. Šestka, která Juliana Tifflora spontánně vtáhne do své moci, nemá žádný zájem o astronomii, ale nechává se cvičit v řízení, vedení a koordinaci kosmické lodi a inteligence. Navzdory všem preventivním opatřením se jí podaří ze svého terminálu dočasně dostat VELU pod svou kontrolu a vyslat radiogram.

Mužská vřetenová bytost Sedm na Taquaru v centrálním sektoru Mléčné dráhy, který se ukáže být multitalentem, má zůstat jako žolík bez jakéhokoliv kontaktu s jeho druhy. Sedmička ale zachytí radiogram, ve kterém Šestka udává poziční data PAVO. Ve své odpovědi se označí jako »Žolík číslo sedm« a navrhne setkání. Protože vřetenovité bytosti kromě toho organizují chemikálie, ze kterých mohou být syntetizovány neškodná lepidla, ale také účinné nervové plyny, jsou 30. června izolováni v bezpečností buňce koggu SERPENS, který opustí Hanzovní kancelář Taquar2).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál