Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 161
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 161
Název:Agenti USO v akci
(Vier von der USO)
Autor:William Voltz
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2326
Stojí tváří v tvář - čtyři lidé a nestvůra!
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál doprovází své agenty osobně do akce

Kapitán Brent Firgolt - šéf operace MOONSHINE

Elmer Warren, Aldo Kopenziack a Claude Collingnot - poručíci USO a Firgoltovi podřízení

Perry Rhodan - Velký administrátor Spojeného impéria

Major Fance Herkner - velitel lehkého křižníku CABULA

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Čtveřice z USO.

NATHAN zjistí, že loď neznámých jsou díky molkexovému pancíři nezničitelné1) a že Červouni vykazují určitou, i když nepatrnou inteligenci.

17. prosince 2326 vysadí lehký křižník USO CARBULA specialisty Brenta Firgolta, Elmera Warrena, Alda Kopenziacka a Claude Collignota s ponorkou na vodním světě Euhja, třetí planetě Euthatovy hvězdy, aby pozorovali mladého Červouna. Protože tam kovobylky zavlekly neopatrní Arasové, má se Červoun vyvinout teprve po čtrnácti dnech, jako jeho druhové na ostatních světech. Muži pozorují, že nestvůra reaguje nápadně zdrženlivě. Ve skutečnosti vysoce inteligentní Červoun pozoruje čtyři cizince a vyvine si k nim respekt. Když Firgolta začne ohrožovat mořská obluda, zachrání mu Červoun život a dá tak všanc informaci, že patří k inteligentní rase, což je zřejmě jeho největší tajemství.

Červoun, který disponuje kolektivním vědomím své rasy, cítí nenávist vůči »Milostivým«, na kterých jsou Červouni kvůli svému způsobu rozmnožování závislí a kteří je využívají. Molkexem obalená loď Milostivých, kterou hyperimpulzem přivolal, vlétne do systému Euthetovy hvězdy a zničí CARBULA. Když loď přistane na Euhja, aby ho vyzvedla, zabijí Červouni posádku.

Čtyři specialisté USO vstoupí na palubu cizí kosmické lodi. Zatímco loď samovolně odstartuje a letí k neznámému cíli, objeví Pozemšťané v centrále Červouna.