Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 160
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 160
Název:Zrcadlo hrůzy
(Der Spiegel des Grauens)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2326
Jedni se učí, ostatní umírají! - deset Terranců na stopě Červounů!
Hlavní postavy románu:

Joel Carso - velitel CAROL D., speciálního křižníku Galaktické kontrarozvědky

Dr. Barbara Spencer, Joey Peters, Nino Lamarre, Harney Creeser, Professor Pitter Laurensen, Jaycle Ridell a Karl Halbein - patří k tuhé, domýšlivé a udatné skupině, kterou vede jeden důstojník

Eric a Fran Jorgens - není možné je od sebe oddělit, protože jsou jednovaječnými dvojčaty

Poručík Gino Poppa - zůstane »nahoře«

V prosinci 2326 přistane komando Galaktické kontrarozvědky pod velením kapitána Joela Carsa s pomocným člunem speciálního křižníku CAROL D. na planetě Zannmalon1). Dvě ženy a osm mužů mají získat vzorky Molkexu (molekulárního katalytického extraktu), sekretu, který vylučují kovobylky při dělení. Naleznou Zannmalon pokrytý Molkexem a pozorují vyčerpané kovobylky, které se rovněž promění v molkex. Molkex vzdoruje všem pokusům o rozříznutí nebo rozpuštění kyselinou. Pozemšťané jsou svědkem, jak se z hromady molkexové masy narodí Červoun1).

Nakonec se objeví kosmická loď cizinců pozorovaných na Nytetu a vezme na palubu Molkex a patnáct mladých Červounů. Když kosmická loď opustí Zannmalon zasáhne muže a ženy sonická bouře. Má počátek ve stroji jeskynního zařízení, ve které posádka EX-3218 objevila pozůstatky Červouna2). Pozemšťané musí tajuplný stroj zničit, aby se mohli zachránit.