Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 159
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 159
Název:Lovec Gucky
(Gucky, der Großwildjäger)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2326
Gucky vsází vše na jednu kartu - a uštědří sám sobě k.o.!
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se zlobí, neboť je hlídán galaktickou rozvědkou.

Plukovník Kay - Velitel TUDORu.

Allan Vernon - Šéf jednoho EXPLORELu.

Ras Čubaj, Tako Kakuta a Tama Jokida - Mutanti pomáhající Guckymu při pokládání síťí.

Gucky - Myšob se stává velkým "galaktickým lovcem".

Ga-Ga - Arasský lékař.

Nytet, druhá planeta modrého slunce, patří k dalším 276 obydleným světům, jež byly napadeny červouny. Při přiblížení ke skokanské planetě zpozoruje fragmentální křižník BOX-394 třista metrů dlouhou neznámou kosmickou loď s nepravidelným povrchem, bez jakéhokoliv ochranného štítu, ale ostřelování z transformačního kanónu překonavá bez jediného škrábance. Tato neznámá loď zničí BOX-394 a stáhne se zpět.

Perry Rhodan s plukovníkem Kayem, velitelem TUDORu,přistanou na Nytetu, ale nenajdou žádné kovobylky, ani jejich extrakt. Místo toho narazí muži z TUDORu na tři mladé červouny. Gucky, Ras Čubaj, Tako Kakuta se členy posádek TUDORu a EX-678 se pokusí polapit jednoho červouna za pomocí těžkých, terkonitových sítí. Přitom zjišťují že se nestvůra snaží spojit s neznámým hypervysílačem který se nachází mimo soustavu planety Nytet.

Když se TUDOR snaží vzít na palubu svou kořist, zničí červoun pomocí své energie sebe a polovinu lodi. Posádka se zachrání a přesune se na EX-678. Mezitím se objeví 83 neznámých, nezničitelných lodí, které zaútočí na jednotky Pozemšťanů a Posbiů. EX-678 se podaří uniknout a prchá směrem ke hvězdokupě M 13 na Arkon.