Perry Rhodan 158 (Česká obálka) Perry Rhodan 158 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 158
Název:Rukojmí galaxie
(Die Geißel der Galaxis)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2326
Jejich protivník je náramný - jen zhroucení do slunce může přinést záchranu...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Spojeného impéria

Profesor Nordmann - jeho záliba pro kovobylky stojí stovky životů

Gucky - myšob sní o dovolené u jezera Gošun

Podplukovník Schonepal - velitel bez lodi

Poručík Borowski - pozorovatel kovobylek

Seržant Darelle, seržant Hoax a kapitán McNamara - přeživší z EXPLORER-3218

Plukovník Hellwege - velitel lodi CANTOR

Po hyperenergetické rázové vlně je mnoho světů postiženo kovobylkami. Žádný člen posádky terranské pozorovací základny na Amazonu, jediné planetě žlutého slunce GM-35, nepřežije postup žravých bytostí.

Na ASSORU unikne profesorovi Nordmannovi, jednomu z vědců EX-3218, tajně na palubu přivezená kovobylka a začne se šířit v lodi. Protože se situace nedá zvládnout, je zničena polovina lodi a poslána do slunce, které dostane jméno Schonepalova hvězda. Posádka ASSORU a přeživší z EX-3218 se zachrání s pulcem K-9 na druhé planetě Schonepalovy hvězdy, která bude nazvána Hirosha, protože vykazuje stopy atomové války.

Objeví zde Červouna, kterého se zřejmě kdosi neznámý vysadil. Patří ke stejnému druhu jako mrtvola v jeskyni na Zannmalonu. Dvacet metrů dlouhý červ, který se dopředu pohybuje dlouhými skoky, může bez obtíží absorbovat energetické výstřely a z tlamy dokáže vypouštět energetické blesky. Dostane trosečníky do úzkých a je zabit teprve katalyzačními fúzními bombami superbitevní lodi CANTOR, která pod velením plukovníka Hellwege trosečníky zachrání. Předtím se zpozoruje, že Červoun pomocí ultrakrátkých vln komunikoval s kovobylkami na palubě do slunce se řítícího ASSORU. Jak se očekávalo, objeví Pozemšťané také na Hiroshe jeskynní systém s červounskými vejci a stroji, které se podobají těm na Zannmalonu. Když se začnou šířit kovobylky, opustí CANTOR Hiroshu, a odlétá zpět k Zemi1).

Aktuální data:
2.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459428.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!