Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1705
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1705
Název:Na světě krystalů
(Auf der Welt der Kristalle)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1216 NGL = 4803
Ztroskotanci na Thyssanu - lidé ODINU bojují o život
Hlavní postavy románu:

Mertus Wenig - velitel zničené kosmické lodi

Magkue - galaktický lékař udělá objev svého života

Gucky - myšob na stopě Skeletticů

Reginald Bull, Michael Rhodan - dva nositelé aktivátoru mají potíže

Boro Shufman, Tonya Cinistrella a Louis Densson - členové posádky ODINU

Na Thyssanu1)Reginald Bull cizorodým krystalickým tvorům, které se svými skurrilními, ruce a nohy připomínajícími končetinami budí dojem humanoidních živých tvorů a kteří před galaktiky prchají, jméno Skeletticové. Průzkumy ukazují, že velká část krystalů, které planetu pokrývají, nepasují barvou a formou k jejich chemickému složení. Na jednom místě bez krystalů je objevena šachta, která vede k podzemnímu zařízení. Zbytky technických nástrojů udávají, že se na Thyassnu vyskytovali Ayindiové a humanoidi, dříve než planeta byla potažena krystaly.

Araský lékař Magkue zpozoruje, že se mezi trosečníky šíří záhadná nemoc. Začíná poruchami pohybu, které se zakládají na krátkodobých neuronálních výpadcích. Následně začínající občas vypadávat důležité orgány. Bull, Michael Rhodan a Gucky mohou před svými druhy ukrýt, že jako nositelé buněčných aktivátorů nejdou hrozivou nemocí nakaženi, která dostane jméno Thyssanský mor. Zatímco čtyřicet pět dnů po vstupu ODINU do Arresa zemře první oběť, dorazí k Thyssanu ATLANTIS. Ačkoliv krystalický svět obklopuje dvanáct sněhových vloček, podaří se arkonidské lodi přistát. Poté co je několik pozůstalých, oběti domnělého Thyssanského moru a v chladících komorách konzervované mrtvoly zemřelých při pádu1), je vrak ODINU zničen. Pouze zaměřovací specialista, který než sám zmizí v energetickém víru pozoruje, jak se objeví černý, rudou aurou lemovaný krystal se strukturou černé sněhové vločky, zůstane nezvěstný.

Dříve než Magkue během návratu ATLANTIS jako poslední z posádky ODINU zemře, zachytí Gucky myšlenky na pětidimenzionální výpočty a na pojem »denaturovaný život«. ATLANTIS se 23. prosince 1216 NGL na hranicích Abruse setká se STYXEM a dorazí nakonec 30. března k BÁZI.

31. prosince využijí galaktikové krátkou pauzu v boji v systému Daffish, aby pět set rakví odevzdali do vesmíru. Zatímco shoří v atmosféře Nomanu, myslí Noman-Drake Nosrein pln zármutku na to, že návštěvy cizinců2) jeho druhy rozdělily v soupeřící skupiny a probudili v nich násilí a že Drakeny zachycená energie nabrala cizí chuť.