Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1676
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1676
Název:Ve gravokrychli
(Im Gravo-Kubus)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1207 NGL = 4794
Návrat na Noman - k pasti světa s vysokou gravitací
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - nesmrtelný se musí provinit vůči slibu

Siodor Thean - dovolí prolomení tabu

Voltago - kyberklon pátrá po chybějícím segmentu Vřetena

Nadja a Mila Vandemarovy - zrcadlově narozené se musí osvědčit

Nosrein - pro Noman-Drakena se změní světonázor

Siodor Thean a Illinor Thean přistanou na BÁZI a vyprávějí, že před dvěma miliony let kolem Velké prázdnoty existovala Tanxtuunra, »Aliance tisíce galaxií«, se symbolem Quidora jako společným znakem. Původem ze Samplerských planet, byla přepadena obrovskou silou absolutního zla, mocnými, nepřemožitelnými a nezničitelnými obry1). Quidor vytvořil zbraň, která drasticky zkrátila délku života invazorů2). Touto zázračnou, která nesla jméno svého vynálezce3), odrazily národy Tanxtuunry útočníky zpět do jejich děr, ve kterých galaktikové tuší tajemná zařízení na Samplerských planetách4), a tyto byly opatřeny pečetěmi. Pozůstatek Tanxtuunry představuje aliance Damurial, která na této straně Velké prázdnoty zahrnuje oblast o velikosti sto světelných let. Její příslušníci jsou podrobeni soudní moci Theanů, kteří po vítězství Tanxtuunry byli nasazeni jako »Strážci nekonečné hranice«.

Aby mohl vypátrat chybějící segment Vřetena5), které je podle Atlanova názoru identické s Quidorovou zbraní, vymůže Arinu Barras svými vyjednávacími schopnostmi pro Galaktiky svolení Theanů navzdory »Velkému svatému zákazu« prozkoumat jeden Sampler. Ačkoliv je tak nucen porušit slovo dané Noman-Drakenům6) rozhodne se Perry Rhodan odletět k Nomanu7), nejbližšímu Sampleru. Během letu se objeví Philip, stěžuje si na zkoumání Mystery8) a informuje Rhodana přitom o podstatě Ennoxů.

17. listopadu, šestatřicet hodin před loděmi Theanů, dorazí ODIN a ATLANTIS do systému Daffish. Perry a Michael Rhodanovi, Atlan, Mila a Nadja Vandemarovy a Voltago přistanou se dvěma space-jety, které byly k ošálení obyvatel pomocí přístaveb předělány k předimenzovaným obrazům Norman-Draků, v bezprostřední blízkosti gravokrychle. Zatímco Norman-Drakeni na oba cizí útvary začnou pálit, pronikne Voltago a dvojčata do krychle. Místo hledaného segmentu objeví další neúplné vřeteno, které je zcela stejné jako to ze Shaftu. Mezitím Theané začnou protestovat vůči Rhodanovu svévolnému počínání, nechají se ale ukonejšit spekulací o tom, že Vřetena jsou pečetě Quidora, které byly odstraněním jedné součástky deaktivovány. Zatímco se Voltago a dvojčata při novém výpadu do gravokrychle přiblíží k přechodu9), semkne se velký počet Noman-Drakenů, jejichž mírumilovný život byl první návštěvou galaktiků trvale narušen, přes Nosreinův10) zoufalý odpor, se svými létajícími Drakeny k obrovské čočce, aby tak cizince zabili mocným energetickým výbojem a sami sebe zároveň obětovali.