Perry Rhodan 1674 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1674
Název:Přátelé Ennoxů
(Freunde der Ennox)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1207 NGL = 4794
Na stopách minulosti - záhada je otevřena
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener - Smíšek zkoumá minulost Země

Emil a Rita - dva Ennoxové, kteří mohou podat informace

Boris Siankow - marťanský nexialista zůstává tvrdošíjný

Djardu a Penolp - dva Dropherové na průzkumu

Zaligo - projekce mrtvého

Navzdory žádosti Ennoxů o klid pokračují galaktikové ve zkoumání Mystery. Boris Siankow zjišťuje, že magnetické pole planety je podřízeno rozmnožovacímu cyklu Ennoxů, zatímco se každých padesát let mění. Ronald Tekener a Utan-Bao-K'ley, kartanský šéfvědec LEPSA se marně pokoušejí upjaté obyvatele Mystery přivábit pomocí trojrozměrné projekce, která zobrazuje Ennoxy a galaktiky. Nakonec se objeví Ennoxové Emil a Rita a žádají zastavit v jejich očích obscénní imitaci jejich řeči těla, a nabízejí za to další pohled do tajemství svého národa.

V sousední galaxii NGC 7793 zavedou oba Ennoxové LEPSO na Droph, čtvrtou planetu systému Cyllaph, kterou nazývají »Místem prvního setkání«, protože se zde jejich předci poprvé setkali s jinou formou života. Tehdejší Dropherové byli šestinohé, želvám podobné bytosti s hustým kožichem. Dnešní Dropherové silně zmutovali kvůli atomovým válkám. Dva z nich Djardu a Penolp se propašují na palubu LEPSA, která pod vedením Ennoxů zamíří k černé díře Bod Zaligo, onemocní ale absencí pro ně životně důležitého radioaktivního záření domovského světa. Poblíž akrečního disku Bodu Zaligo se nachází pětisetmetrový vrak srpkovité lodi Anoree1). Při průzkumu černé díry narazil Veego Cyl kdysi na expedici tohoto národa, která, jak ukazuje holografický záznam jejího velitele Zaliga, se při hledání Archaontů2) kvůli chybě v použití černé díry Ganoe dostali do NGC 7793. Jejich pokusy vrátit se přes Bod Zaligo domů selhaly. Ovlivněni Anoree, kteří jim říkali »přátelé«, převzali Ennoxové humanoidní vzhled, nechali si ale ve vzpomínkách na Drophy barvu jejich vlasů a kůže, a získali tak silnou podobnost s Pozemšťany3). Tekener vypráví Emilovi a Ritě o expedici Juliana Tifflora k Anoree v galaxii Neyscuur4).

Při zpátečním letu na Mystery vysadí LEPSO Djardu a Penolpa na Drophu. 14. října 1207 NGL oznámí Emil, že díky dokončení kosmického modelu jeho národa by se odpověď na Třetí Ultimativní otázku5) dostala na dosah ruky6). Druhého dne nařídí Homer G. Adams konec expedice. Objeví se Philip a oznamuje, že BÁZE byla napadena strážci tabu7).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál