Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1668
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1668
Název:Věž z Canaxu
(Die Türme von Canaxu)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1207 NGL = 4794
Atlan v zemi Trepecců - v moci nesmyslné stavby
Hlavní postavy románu:

Niisu - Trepecco přečkal chaos

Hapt - tento nomád je zcela vytržen ze své přirozenosti

Atlan - prastarý Arkonidan pátrá po tajemství Canaxu

Colounshaba - Arcoana pátrá po zdroji hyperimpulzů

Myles Kantor - bezradný šéfvědec

Protože Niisu po více než týdenním pobytu v ATLANTIS stále ještě zápasí se smrtí, odveze ho Atlan na povrch Canaxu, doprovází ho sám do stepní země Kriim a seznámí se přitom s významem »Plodů poznání«. Ve stepi Kriim staví nomádi v ovocem vyvolané posedlosti z namáhavě přiváženého materiálu věž, která je tři sta metrů široká a doposud šedesát metrů vysoká.

Hyperenergetická mračná fronta přivede také LAIRE Mylese Kantora k této věži. Z pod stavbou ležící bezedné šachty, která je kruhová a má průměr dvou set metrů, vycházejí 5D efekty. Když skupina Trepecců beze slova skočí do otvoru1), nechá ho Atlan uzavřít energetickým štítem. Měření udávají, že šachta je hluboká 30‘004 kilometrů, ačkoliv Canaxu má jen 12‘600 kilometrů v průměru2). Nakk Paunaro vysvětluje, že šachty jsou v pětidimenzionálním smyslu bezedné, a Colounshaba spekuluje, že mohou ústit do paralelní reality. Další průzkumy zůstanou bezvýsledné.

Krátce před startem ATLANTIS se objeví Niisu, který se mezitím Haptovi pomstil a požaduje, aby mohl skočit do šachty. Atlan Trepecca nejdříve odmítne, poskytne mu nakonec ale vytoužený přístup do »Země na druhé straně«1).

20. února 1207 NGL odstartují ATLANTIS a LAIRE, zatímco LAMCIA a TARFALA zůstanou prozatím na Canaxu3).