Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1620
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1620
Název:Hodiny Affraitancara
(Affraitancars Uhrwerk)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1160 NGL - 1180 NGL = 4747 - 4767
Hledají azyl - a vytvoří systém s 67 planetami
Hlavní postavy románu:

Colounshaba - arcoanská 5D matematička v zápalu objevování

Pulandiopoul - Colounshabin sensibilní druh

Affraitancar - stvoří nový domov

Generál Croosa - velitel strážní flotily Trixta

Llallanee - osamělý hledá nového mistra

Poté co Arcoani1) v roce 541‘277 GREL dorazili do svého nového azylu, 35 milionů světelných let do Noheyrasa vzdálené galaxie Aemelonga, předá Beauloshair svou vůdčí pozici Velkého myslitele planetárnímu inženýrovi a secímu mistrovi Affraitancarovi a zemře. Affraitancar přesvědčí svůj národ, že se musí stáhnout do jediné sluneční soustavy, aby tak byl v bezpečí před Sriiny. Jako útočiště vybere dvojsluneční systému se šedesáti sedmi planetami, jehož modrá hlavní hvězda je nazvána Sheolander (silný, zářivý otec), zatímco jeho průvodce dostane jméno Kormeounder (vyrovnaná matka). Podle plánu Affraitancara začnou Arcoané měnit dráhy planet a jejich sklony os tak, že pětačtyřicet světů systému Sheokor lze pomocí planetoformace učinit obyvatelnými pro Arachnoidy. S osídlením Dadusharnu, nového hlavního světa Arcoanů, začíná o sto dnů později nový letopočet, přičemž jeden rok Sheokoru je dvaapůlkrát tak dlouhý než rok GREL.

Po roce vyráží bezpočet arcoanských kosmických lodí, aby prozkoumali vesmír. 5D matematička Colounshaba a její druh Pulandiopoul, tanečník, který Sriiny nikdy nebyl obtěžován, se s LAMCIA a COUTTRA vydají, aby prozkoumali osud Chouaru, který byl v bojovné minulosti Arachnoidů dobyt na útěku před nepřátelským rodem Praxxa Aemelonga a později byl Praxxy zničen. Na Nethorsiombashalu objeví Arcoané opuštěnou stanici Chouarů, jejíž pavoukovití roboti stále ještě pořádají lovy na domorodce planety. LAMCIA a COUTTRA odletí do deset milionů světelných let vzdálené galaxie Rauppathebee, do které se podle záznamů část Chouarů stáhla do ústraní. Když jsou tam obě arcoanské lodě napadeny cizí flotilou, ukryje se COUTTRA v černé díře, aby mohla pozorovat galaxii, zatímco Colounshaba a Pulandiopoul letí s LAMCIA dál. V jedné kulovité hvězdokupě v okolí Rauppathebee objeví Colounshaba čtyřdimenzionální otisk kosmonukleotidu. LAMCIA je napadena strážní flotilou Trixtů, kteří společně s šestatřiceti dalšími národy brání kulovitou hvězdokupu. Strážci vůči kterým oba Arcoané předstírají, že patří k humanoidním Pulsům, se ukáží být arachnoidími bytostmi.

Při návratu k domovu objeví Colounshaba a Pulandiopoul na jediné planetě osamělého slunce v prázdnotě miliony drobounkých energetických bytostí, které se nacházejí v neustálém pohybu a oboum Arcoanům se vyhýbají2). Když LAMCIA po krátkém kontaktu s robotskou civilizací Llallanee nekonec v roce 7 Sheokoru dorazí do Aemelongy, jsou už Hodiny Affraitancara, nová struktura systému Sheokor, dalekosáhle dokončeny. Od velitelky COUTTRA se Colounshaba dozví, že Chouarové se ve svém novém domově stali otroky národů, které dříve používali jako žoldnéře.

Mezitím se na světech Arcoanů šíří Sriinská fobie a mnoho Arachnoidů tvrdí, že potkali obávané humanoidy. Nakonec uslyší také Colounshaba hlas Sriina Babbashabara.