Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1776
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1776
Název:Endreddeho podsvětí
(Endreddes Unterwelt)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
V evoluční rovině - potkají Poundery
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan proniká do evoluční roviny

Homer G. Adams - bývalý šéf Hanzy trvá na vlastní cestě

Kentok Mirkom - Pariczan jako fázový skokan

Arlo Rutan - Ertrusan je konfrontován s Vario-bažinou

Ronald Tekener, Reginald Bull - dva relativně nesmrtelní fázoví skokani

Po každé nové materializaci v Endreddeho okrsku se fázoví skokani musí vypořádat s několika Opera-roboty. Ti se pokouší uzavřít tmavozelené pole dálkových karuselů, ze kterých se skokani vynořují. Atlan, Ronald Tekener, Reginald Bull a členové komanda Gonozal pronikají do hlubin Zimbagu. Bronzoví materiál, jehož organicky působící struktura se tam šíří, dostane od Atlana jméno Vario-kov. Při hledání po Homer G. Adamsem použitém průchodu k evoluční úrovni narazí fázoví skokani na Plophosana Stiffelia Ghoruna, který patřil ke skupině bývalého šéfa Hanzy a který ustrašeně varuje před hrůzami, která v Endreddeho podsvětí číhá. Krátce poté co Kentok Mirkom objevil průnik do evoluční úrovně, jsou fázoví skokani přemístěni oscilačním efektem do systému Demmyd.

Při dalším pobytu v Endreddeho okrsku vstoupí Atlan a jeho průvodci na evoluční úroveň, jejíž vnitřek díky Vario-kovu působí jako vnitřek živého tvora, najdou tam Homera G. Adamse, Eskera Harrora, Harolda Nymana a šest dalších galaktiků v bezvědomí a odnesou je do oblasti prastaré techniky, než jsou znovu přeneseni do systému Demmyd.

Když se opět dostanou na Zimbag, je Adams při vědomí a vypravuje o živých vorech, které se ve Vario-kovu nacházeli a před kterými několik jeho průvodců prchlo. V asociaci ke starému symbolu pro anglickou libru jim dal Nyman označení Pounder. Protože si myslí, že jeho práce pro Gomaše Endreddeho je ale ozbrojeným průnikem komanda Gonozal do evoluční úrovně ohrožena, prchne Adams, když krátce poté nastane příští fázový posun.

O třináct hodin později proniknou fázoví skokani pod Harrorovým vedením znovu do evoluční úrovně. Přes rouru Vario-kovu, kterou bezpočet kapek stejného materiálu činí klouzavou, spadnou Atlan, Tekener, Arlo Rutan a další do tekutinou naplněného kotle, který je smrtelnou pastí, ze kterého je ale osvobodí oscilační efekt. Cenné SERUNy, které Atlan a Tekener získali z high-tech hald Levelů, tam ovšem zůstanou, potažené Vario-kovem.

Společně s Nymanem, který mezitím opět nabyl vědomí, navštíví fázoví skokané znovu evoluční úroveň. Nyman si vzpomene, že s Poundery již předtím přišel do kontaktu, když se během první Expedice Coma dostal na evoluční úroveň. Fázoví skokani pozorují, jak tělo Poundera reliéfně vystoupí z Vario-kovu, a Atlan v tom pozná Origany1) z galaxie Queeneroch. Pounder začne střílet na galaktiky a Ariane Bentoff přitom přijde o život. Poté co Atlan a jeho průvodci zažijí, jak Adams splyne s tajemným Vario-kovem2), ustanou útoky a Nyman může fázové skokany přivést k DACHHATU, centrále evoluční úrovně, která v protikladu k divokému růstu v okolních oblastech vykazuje systematické plánování. Stěnami pulzující energetické proudy jsou přerušeny na jednom místě, na kterém je stylizovaná negativní replika, příčnou čarou opatřené P, které Nymanovi připomnělo starý symbol Ł, a které Atlanovi okamžitě připomene příslušný útvar v CHASCHU na planetě Syssod3). Arkonidan je přesvědčen, že tamní, vyvýšený symbol pasuje jako klíč k vyhloubenému zobrazení DACHHATU a že po sestavení obou struktur nebude energetický tok přerušen a Vario-kov si bude moci vyvinout všechny své možnosti.