Perry Rhodan 1777 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1777
Název:Konec nesmrtelného
(Ende eines Unsterblichen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Poslední tajemství CHASCHU - Haluťan a Ilt u Cryperů
Hlavní postavy románu:

Radan-Mech - velekněz Sandin-Cryperů má vysoký cíl

Icho Tolot - Haluťan hledá zcela určitý modul

Gucky - myšob je opět ve svém živlu

Sicnar - Sandin si hraje na posla bohů

Perro Lew - Origanec se dá na stranu galaktiků

Coram-Till a Icho Tolot informují o vzrůstající nespokojenosti Cryperů a urgují vůči Perry Rhodanovi technickou pomoc, kterou rebelům slíbil při účasti na dobíjení Borrengoldu1). Když Atlan informuje o objevu v DACHHATU, vydá se vůdce Ambrauxů, Haluťan, Gucky a dvojčata Vandemarova s RACHES a HALUTOU na Syssod, aby tam v CHASCHU objevili v DACHHATU chybějící modul.

Na planetě Syssod, kterou si mezitím přisvojili Sandin-Cryperové2), se nechá Radan-Mech3) v CHASCHU potají vykrmovat od kněže Sicnara, aby mohl převzít roli Dan-Sandina4). Origanec Ussi-Van předá Radan-Mechovi z CHASCHU pocházející přístroj, s jehož pomocí se velekněz může stáhnout do hyperprostorové vrásy. Když ještěrovitá bytost poté připomene Radan-Mechův slib, že jejímu národu CHASCH přenechá, rozdrtí jí Cryper svou mocnou tělesnou hmotou. Radan-Mechova bývalá milenka, věštkyně Alta-Anak, objeví monstrózního velekněze, je ale zavražděna poslem bohů Sicnarem, poté co Radan-Mech prorokuje, že zabije nesmrtelného.

Po dvoudenním letu dorazí RACHES a HALUTA k Syssodu. Příchozí jsou sice od Sandin-Cryperů odmítnuti, proniknou ale přesto do CHASCHU. Gucky naváže kontakt s Origanci a odebere se nakonec k Radan-Mechovi. Protože rozhovor mezi Iltem a veleknězem přenáší bez jeho vědomí rozhlas monumentu, dozvědí se všechny Sandin-Cryperové, že domněle nesmrtelný Dan-Sandin je dávno mrtvý. Radan-Mech se zřekne původního plánu a rozhodne se oficiálně převzít následnictví tajemného cryperského vůdce a z CHASCHU udělat hrobku Dan-Sandina. Navzdory všem protiopatřením Sandin-Cryperů se ale dvojčatům Vandemarovým podaří svými psionickými schopnostmi překonat zrcadlová pole, které uzavírají spodní patra CHASCHU. Když Tolot poté projde poslední zrcadlovou zábranou, dostane se s jeho společníky do zařízení, které se podobá DACHHATU, a vezme si hledaný modul5).

Protože chtějí prozkoumat své příbuzenství s Poundery, doprovází Origanci galaktiky při jejich návratu do Hirdobaanu. Aby se stal fázovým skokanem, vezme si Tolot před odletem Imprint-kostku, kterou si vzal s sebou do Queenerochu. Bezprostředně než HALUTA na okraji sluneční soustavy, ke které patří Syssod, vstoupí do hyperprostoru, zpozorují galaktikové ve vesmíru tři kilometry velký dvojdimenzionální objekt, který vypadá jako ikositetraeder, čtyřiadvacetidélník6).

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál