Roewis

z Databáze Multiversa
Astronomická data:
Galaxie:Amringhar
Soustava:Grosnor
Doba rotace:25 hodin
Průměrná teplota:30 °C
Pořadí od hvězdy:3
Počet měsíců:2
Obyvatelé planety:
Gurradové

Roewis je hlavním světem impéria Roewis, obchodního konsorcia, sjednocujícího dvacet dva gurradských rejdařů a patriarchů.

Přehled

Třetí planeta slunce Grosnor leží přibližně 7300 světelných let od centra Velkého Magellanova mraku. V době květu žilo na planetě s hlavním městem Roemiandem 3,5 miliardy obyvatel.

Roewis je svět s velmi teplým, téměř tropickým klima, rozlehlými říčními krajinami a rozsáhlými džunglemi.

Roemiand

Středem tohoto města je Koruna Roewisu, obrovský komplex budov, který je sídlem vlády. Roemiand je uměle naplánovaným městem, to znamená, že celá jeho stavba probíhala pod vedením projektantů a architektů a nerozrůstalo se organicky. Nalézá se u jižního pólu planety.

Dějiny

Před hyperimpedančním šokem procházelo 40 procent nákladní dopravy Kosmické hansy do Magellanu přes Roewis. V roce 1217 NGL pátrala Oxtorňanka Dilja Mowak pro LSP po stopě kosmokratické továrny GONDARAK. Na Roewisu získala specialistka informaci, že gurradští prospektoři nalezli GONDARAK již před dvěma sty lety.

V roce 1333 NGL přilétl k Roewisu zle poškozený RICHARD BURTON s Reginaldem Bullem na palubě. Na planetě měly být opraveny škody, které dálkové plavidlo utrpělo poblíž soustavy Parr. Zatímco Bully dlel s galaktickou delegací v Koruně Roewisu, přilétl k planetě diskovitý křižník neznámého původu a vyložil několik pětidimenzionálně zářících oscilačních krystalů. Jak se ukázalo, krystaly posloužily samozvanému bohu Gon-Orbhonovi k ujařmení obyvatelstva Roewisu. Galaktikům se na poslední chvíli podařilo uniknout.

Zdroje

PR 1710, PR 2265