Perry Rhodan 2265 (Česká obálka) Perry Rhodan 2265 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2265
Název:Koruna Roewisu
(Die Krone von Roewis)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:14.ledna 2005
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1333 NGL
Intriky Gurradů – lidé vstupují na horkou půdu
Hlavní postavy románu:

Tadh Al Arroin – Patriarchha Koruny Roewisu.

Dinded Teifer – Arroinův zástupce chce povýšit.

Lisch Entber – Nevlídný Gurrad je správcem domu.

Reginald Bull – Vedoucí delegace na planetě Gurradů.

Kantiran – Rhodanův syn se dostane na hranici svých schopností.

Gucky – Multimutant je opět v akci.

RICHARD BURTON přilétne na oběžnou dráhu kolem planety Roewis, centra stejnojmenné gurradské říše, aby tam vyřídil potřebné opravářské práce a získal nové hyperkrystaly. Reginald Bull dostane svolení promluvit v Koruně Roewisu, jakési obdobě Galaktika, určené pro setkání všech národů VMM. Korunu tvoří řada paláců všech myslitelných stavebních slohů této. Novinka, že Gurradové pocházejí z Cortézů, se mezitím jako blesk rozšiřuje v planetární informační síti. Některé věci však neběží podle Bullyho plánů. Obchodní partner Pozemšťanů, patriarcha tzv. Konsorcia dvaceti dvou, chce z nouze návštěvníků vydobýt co největší užitek. Bull apeluje na národy Velkého Magellanova mračna, aby se semkli v boji proti Gon-Orbhonovi, ale jeho návrhy se nesetkají pochopením a ochotou. Gurradové věří, že Gon-Orbhon chce bojovat pouze s Pozemšťany a nechtějí vidět nebezpečí.

Gurradové se raději zaměstnávají vnitřními tahanicemi a intrikami. Situace eskaluje, když jsou zavražděni dva diplomaté z Roewisu a z Mantollské říše. Tímto činem má být zmařeno mírové jednání mezi dvěma znepřátelenými státy Gurradů. Jen díky zákroku myšoba Guckyho nedojde k masakru. Potom je náhle v soustavě vyhlášen poplach. K Roewisu se blíží neznámá diskovitá loď, nereaguje na radiogramy a nemůže být zastavena obrannou palbou. Disk umístí na Roewis dva podivné objekty a zase zmizí. Gurradové, kteří objekty zkoumají, naleznou krystalické úlomky z 5D oscilačního křemíku a začnou se chovat krajně podivně. Zvláštnímu vlivu krystalů podlehnou o něco později všichni ostatní Gurradové na planetě. Nakonec tedy dojde ke shodě mezi národy shromážděnými v Koruně, ale zcela jiné, než Bully předpokládal: Všichni nyní projevují úctu bohu Gon-Orbhonovi.

Je zcela jasné, že byli Gurradové mentálně ovlivněni Gon-Orbhonem. Bull a jeho průvodci se dostanou do nebezpečí a uniknou jen díky tomu, že se Kantiran postará o odlákání nepřátel. Rhodanův syn ovládne velké množství nebezpečných hlodavců, kteří jsou pro Gurrady posvátní a poštve je proti lvím lidem. RICHARD BURTON je opět plně funkční a letí zpět k Parrakhonské hvězdokupě, kde na něho čeká křižník EAGLE pod Daellianovým vedením...

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál