Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2264
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2264
Název:Stvořený ke zkáze
(Die verlorene Schöpfung)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:7.ledna 2005
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1333 NGL
Boj s torpédy – lidé zkoumají zvláštní artefakt
Hlavní postavy románu:

Kantiran – Hvězdný míšenec jde na nebezpečnou misi.

Reginald Bull – Rezidenční ministr řídí výzkum artefaktu.

Ascari da Vivo – Mascantka zase jednou sleduje vlastní cestu.

Qertan – Ascarin osobní strážce hraje na palubě RICHARDA BURTONA vlastní hru.

Mal Detair – Kantiranův přítel prodělá je pro konfrontaci.

Ve Velkém Magellanově mraku resp. v hvězdokupě Parrakhon sleduje RICHARD BURTON Gon-Orbhonův šestirozměrný sací svazek až k jeho počátku. Nebo tedy skoro, neboť zdroj paprsku, soustava Parr, je obklopena energetickým štítem nedefinovatelné povahy. V devítiplanetárním systému je zpozorováno několik gigantických lodí, které skrze v energetickém poli transportují krychlové objekty s délkou hrany 500 metrů. Ze zachycených radiogramů vyplývá, že se u vesmírných kolosů jedná o Kybb-Titány. Krychlím je dodán pohybový impulz 3000 km/sec, takže se bez vlastního pohonu vzdalují ze soustavy Parr. Kybb-Titáni se poté okamžitě stáhnou zpět za pole. Všudypřítomná šroubovitá torpéda, která napadají všechny kosmické lodě, jsou zřejmě nebezpečné i pro Gon-Orbhona.

Tento okamžik si Ascari da Vivo a její osobní strážce Qertan vyberou k tomu, aby od člena posádky RICHARDA BURTONA vymámili kód, získali jeden ze stealth shiftů a na jeho palubě odletěli ke krychlovému artefaktu. Reginald Bull je následuje s dalším shiftem, letí s ním Kantiran, Trerok, Daellian a několik kosmických vojáků – kromě toho muž, který zrádně vydal kód Ascari. Kvůli zaměřovací hrozbě musí oba shifty letět mimořádně pomalu a cesta tudíž trvá téměř dva dny. Již na cestě zachytí Kantiran myšlenkové poselství bytosti, která se shledává uvnitř artefaktu. Než tým vnikne do kostky, je Kant oddělen od zbytku skupiny. Opět naváže kontakt s neznámou bytostí. Objeví se mu v různých holoprojekcích a nadále s ním myšlenkově komunikuje. V podstatě dobrácká bytost o sobě neví nic kromě skutečnosti, že je stvořen ke zničení. Bull a jeho lidé mezitím zjistí, že krychle není nic jiného než takřka provizorně zkonstruovaný slepenec extrémně výkonných výrobníků energie.

Když aparatura začne pracovat, vyzve neznámá bytost Galaktiky k útěku. I s Ascari a Qertanem opustí artefakt – Dron nejdříve zastřelí zrádce, aby je později nemohl prozradit. Ze shiftu bude pozorováno, jak se kostka změní v gigantický energetický maják. Účel celé akce je nyní jasný: ke krychli mají být nalákána všechna torpéda. Plán funguje – to je dobře pro RICHARDA BURTONA, který shift v posledním momentě vyzvedne. Deset tisíc energetických torpéd padne do majákového světla a exploduje. Celá hvězdokupa je nyní od nich pravděpodobné vyčištěna. RICHARD BURTON je k explozi příliš blízko; většina tak naléhavě potřebných zásob hyperkrystalů se pod vlivem uvolněných sil promění v prach. Bull souhlasí s návrhem Gurradů a nabere kurz na jejich domovský svět Roewis. Strašlivý výbuch má ještě vedlejší efekt, s nímž nepočítal ani Gon-Orbhon: Ochranný štít Parrského systému se zhroutí...