Menu
Informace o postavě:
Datum narození:9. listopadu 1259 NGL
Místo narození:Zalit
Výška:1,82 metru
Národ:Zaliťané
Tituly:Tai – Laktrote

Neurozený zalitský Tai – Laktrote Trerok byl šéfvědcem na palubě KARRIBA. Narodil se 9. listopadu 1259 NGL.

Popis

Je vysoký 1,82 metru a má atletickou postavu. Jeho kůže je červenohnědá, což je pro Zaliťany typické. Trerokovo čelo zvětšuje pleš, vlasy odstínu mědi nosí sčesané dozadu, často spletené do copu. Zpravidla se obléká do úzké kombinézy z modročerného, kůži podobného materiálu.

Trerok má na čele zdánlivé tetování v podobě zlaté dravé kočky. Ve skutečnosti jde o nanorobota, spojeného s jeho vědomým. Ten může jednat samostatně či spojení s Trerokem a je zcela soběstačný. Pochází z technologie Querionů.

Zaliťan je zdrženlivý muž, který se nechlubí svými schopnostmi. Má rád humor, někdy je však ironický, až jízlivý. Kromě intelektu disponuje i značnými tělesnými dovednostmi (je mistrem Dagoru) a obklopen tajemným fluidem. Se zastupující šéfmedičkou KARRIBA, Uruulou, udržuje volný poměr.

Historie

Trerok se narodil 1259 NGL na Zalitu.

Trerok vystudoval na Zalitu, kde také po nějakou dobu působil. Tam si ho všiml Ka'Marentis Aktakul a naverboval ho pro Arkon. Trarokovy obory jsou hyperfyzika a konstrukce kosmických lodí.

Od začátku roku 1300 NGL vedl několik význačných projektů, mezi jinými výstavbu tajné velkotransmiterové stanice na kontinentu Hog-Ghisterun na Zalitu, pomocí které bylo realizováno zásobování Arkonu.

Roku 1305 NGL se Trerok podílel na vývoji nové třídy kalichovitých kosmických lodí GWALON, stavěných v Yobilynské loděnici. Dne 23. srpna 1309 NGL mu Ascari da Vivo nabídla místo zastupujícího šéfvědce KARRIBA a dala mu možnost prozkoumat lemurské artefakty v hvězdokupě Hayok. Zaliťan po krátkém zvažování souhlasil.

Jako člen posádky KARRIBA se Trerok podílel na expedici do Tradomu a když v roce 1311 NGL zemřel šéfvědec Kal da Quertamagin, nastoupil na jeho místo. Současně byl jmenován do hodnosti Tai – Laktrote. Při justaci AGLAZARského agregátu v květnu 1312 NGL ztratil Trerok v SAHINOVĚ HVĚZDĚ svého nanorobota a stříbrokouli, rozhodujícím způsobem však napomůže k probuzení superinteligence VAIA.

Když se Galaktici v roce 1312 NGL stáhnou z Tradomu, věnuje se Trerok znovu své velké vášni: hledání pozůstalosti starých galaktických národů (jako jsou Lemurové a Oldtimeři).

Po roce 1331 NGL, kdy došlo k nárůstu hyperimpedance a omezení kosmických letů, se Trerok s Aktakulem pokoušeli nalézt alternativy.

V roce 1332 NGL se Trerok jako vědecký poradce Ascari da Vivo odebral na palubu RICHARD BURTONA. Ten krátce nato odstartoval k Velkému Magellanovu mraku, aby zde pátral po Gon-Orbhonovi. Zalitský vědec podporoval tým Malcolma S. Daelliana při zkoumání sacího paprsku Gon-O.