Menu

Kosmokratská továrna GONDARAK byla už před nejméně dvěma milióny lety umístěna do Velkého Magellanova mraku.

Popis

Vzhled nepoškozené továrny není znám. V roce 1217 NGL měl GONDARAK nepravidelný tvar s četnými arkýřovitými přístavbami, celek přitom silně připomínal hrady Sedmi Mocných. Základna GONDARAKU měřila 810 x 1233 metrů. Na několika místech dosahovaly nástavby výšky 2100 metrů – bylo přitom poznat, že byl GONDARAK původně ještě vyšší, avšak jeho horní polovina byla zničena mohutnou explozí.

Dějiny

Před 2 miliony lety

Rytíř Hlubiny Permanoch z Tanxbeechu poslal svého orbitera Rhoubila, aby nechal v továrně podle schémat Porleytů zkonstruovat stroje, s jejichž pomocí měl být zapečetěn ve Sluneční soustavě se nacházející průchod mezi arresem a parresem. Při testovacím chodu prototypu došlo ke katastrofě. Exploze a při ní uvolněné záření usmrtilo celou posádku a zdemolovalo továrnu natolik, že byla prakticky nepoužitelná (PR 1709, PR 1710).

11. století NGL

Na počátku 11. století NGL objevili gurradští prospektoři továrnu, která se bez pohonu a energie volně vznášela v kosmu. Podařilo se jim zprovoznit malou část GONDARAKU, přičemž vyprodukovali malý počet velice kvalitních miniaturních ovládacích prvků – takzvaných Prix Stips.

Aby ochránili výrobní středisko před závistivými konkurenty, Prospektoři zřídili organizaci NONDED. O dvacet let později, tedy kolem roku 1037 NGL, odvlekli GONDARAK do temného mračna Ardimmaš (PR 1710).

1217 NGL

Hanzovní specialistka Dilja Mowak pátrala z pověření komisaře LSP Geo Sheremdoca po GONDARAKU, aby získala konstrukční podklady porleytského stroje. Nalezla úkryt továrny, vypořádala se NONDEDEM a nakonec se dostala do databanky s hledanými konstrukčními podklady (PR 1710).

Zdroje

PR 1709, PR 1710, PR 1716, PR 1718, PR 1719, PR 1726, PR 1735

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky » GONDARAK« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)