Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1484
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1484
Název:Smrt Nakka
(Der Tod eines Nakken)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1146 NGL = 4733
Setkání s legendou - Sotho podezřelý z vraždy
Hlavní postavy románu:

Masquam, Dreight a Hermyth - zakladatelé kultu

Shingo Leddigg - divoký člověk z Durtningu

Balaam - bývalý Sotho podezřelý z vraždy

Sato Ambush, Loydel Shvatz a Lingam Tennar - tři galaktikové pátrají po cestě do Humanidromu

Lokvorťan Jepht, člen společenství Přátelé Gastropodů, objeví v chrámu své sekty mrtvolu Nakka Banishaarda. Obskurní kult Gastropodů vznikl, když před více než sto lety tři Lokvorthané postřehli, jak jeden Nakk zmizí v časoprostorové vráse, a domnívali se, že viděli ducha. Protože Balaam se u mrtvoly vyskytoval a utekl, když byl při tom překvapen, jsou Jepth a jeho bratři přesvědčeni, že zdánlivý Plutokrat je vrahem Nakka.

Později spatří k posádce UXMALU příslušející, malý divoch Shingo Leddigg z planety Durtning, kterého Sato Ambush pověřil, aby tajemného Balaama tajně hlídal, jak se Nakk s cizorodě působící maskou přiblíží k Ambushovi, Loydel Shvartzovi a Balaamovi, pak ale zmizí. Captain Ahab přivede Ambushe a Shvartze ve svém úkrytu k časoprostorové oponě, která vypadá jako pevná zeď a spočívá na technologii Nakků. Bývalý Sotho tvrdí, že získal funkční princip od Banishaarda, který byl jeho přítelem, ale je už dlouhou dobu nezvěstný. Humanidrom, ve kterém počítá s cennými vědomostmi, je podle názoru Captaina Ahaba spojen transmiterem s Lokvorth-Thermem, protože jím Nakkové zas a znovu planetu navštěvují a souvisí s tím pravděpodobně také mizení lidí. Zatímco Ambush a Shvartz společně s Ahabem pátrají, pozoruje Leddigg, jak se Jepht se svými druhy přibližuje, aby Balaama vydal Nakkům. Na přímou otázku Captain Ahab vysvětluje Galaktikům, že našel Nakka mrtvého mezi troskami a aby vyprovokoval reakci jeho druhů, ho odnesl k chrámu přátel Gastropodů, v jehož blízkosti se musí nacházet transmiter. Později se vrátil a identifikoval mrtvého Nakka jako Banishaarda.

O několik dní později mrtvola zmizí. Pomocí hyperdimového rezonátoru1) objeví Lingam Tennar přístup k časoprostorové vráse s dlouho hledaným transmiterem. Objeví se cizí Nakk a vysvětluje, že Ambush, Shvartz a Tennar mohou vstoupit do Dílny hledačů. Captain Ahab je jako vrah Banishaarda odmítnut a musí utéct2).