Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1520
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1520
Název:Obchod s Topsidem
(Geschäfte mit Topsid)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1170 NGL = 4757
Tajemství L'unga - Kartaniňanka honí obchodníka se zbraněmi
Hlavní postavy románu:

Dao-Lin-H'ay - bývala Voica na stopě pašeráka zbraní

Ronald Tekener - Terranec se stará o Kartaniňanku

Alaska Saedelaere, Ernst Ellert a Testare - hledači ID se připravují na expedici

Teng-Ciao-L'ung - Vysoká žena mužského rodu

Zatímco 17. dubna 1170 NGL dochází v Humanidromu k prvnímu zasedání Galaktika1), pozoruje Dao-Lin-H'ay jak jeden Topsider ztratí vzácný naostřený dráp, který vlivná, ale do zločinů zapletená kartanská rodina L'ung dává důležitým zákazníkům jako reklamní dárek. Protože Topsiderové bezprostředně poté vyhlásí okupaci jiných světů1), vzroste v Kartaniňance podezření, že L'ungové porušili zbraňové embargo vůči Topsidu, ale teprve za tři měsíce dostane Dao-Lin-H'ay příležitost navštívit s ARDUSTAAR Kartan. Tam se 6. srpna pustí do vyšetřování. Partriarchálně organizované obchodní skupiny Hangayských Kartaniňanů hledí na strukturu matriarchátu dále rozhořčeně2). Pohlaví jsou nyní ale právně rovnocenná, Can-Tang-W'u a Teng-Ciao-L'ung patří dva mužští Kartaniňané do kruhu Vysokých žen. Protože Dao-Lin-H'ay legální cestou ničeho nedosáhne, opatří si tajně přístup k hlavnímu archivu rodiny L'ung. Její podezření se potvrdí a kromě toho zjistí, že Teng-Ciao-L'ung je sám zapleten do zakázaných obchodů své rodiny.

Mezitím přistane 21. července 1170 NGL Alaska Saedelaere, Ernst Ellert a Testare na Zemi a obrátí se na Ronalda Tekenera, protože Homera G. Adamse nezastihnou. Ten jim sežene TAMBO, letuschopnou malou kosmickou loď Kosmické hanzy a připojí se k nim. Protože si s sebou chtějí vzít Kartaniňana kvůli jejich těsným vztahům s Nokturny3) jako zprostředkovatele, přistane Tekener, Saedelaere, Ellert a Testare 8. srpna na Kartanu, kde ke svému překvapení potkají Dao-Lin-H'ay. Mei-Mei-H'ar4), Vysoká žena, vysvětluje, že bylo rozhodnuto, že do Fornaxu už kartanské lodě nesmějí létat, protože Nokturnové koncem Kosmické katastrofy vstoupili do fáze regenerace, ale Dao-Lin-H'ay využije přítomnosti Ellerta a hrozí Mei-Mei-H'ar, že zveřejní, že Vysoké ženy kdysi místo úderné bojové flotily poslali nežádoucí snílky a idealisty s NARGA SANT, když je Terranci prosili o pomoc pro Mléčnou dráhu5). Vysoká žena poté připraví dvě lodě, které TAMBO mají doprovodit do Fornaxu.

Teng-Ciao-L'ung ztroskotá při pokusu Dao-Lin-H'ay a Ronalda Tekenera, kterého považuje za spojence bývalé Voicy, nalákat do smrtelné pasti. Dao-Lin-H'ay poté předloží své důkazy proti rodině L'ung radě Vysokých žen. Teng-Ciao-L'ung musí ustoupit a rodinný podnik L'ungů je dán pod dohled Vysokých žen6). Zatímco se Dao-Lin-H'ay zamýšlí s ARDUSTAAR vrátit do Mléčné dráhy, vydají se TAMBO, WO-MUN a CHIANG-LU do Fornaxu7).