Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 108
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 108
Název:Lovec lidí
(Der Kopfjäger)
Autor:Kurt Fischer
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Atlanovo první dobrodružství
« AT 104 • chronologicky • AT 112 »
Vydáno poprvé:29. října 1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 18. Tedar 10‘497 da Ark (8023 před Kristem)
Armáda zvířat útočí - Krystalický princ má být obětí
Hlavní postavy románu:

Atlan - Krystalický princ je pronásledován

Fartuloon - Atlanův učitel a vychovatel

Tirako Gamno a Ledodráp - Atlanovi přátelé a kamarádi

Morvoner Sprangk - bojovník mezi hvězdami

Corpkor - pán hrozivé armády

Corpkor, lovec lidí, přilétá se svou kosmickou lodí k planetě Kraumon. Na rozkaz imperátora Orbanaschola III. se snaží nalézt Krystalického prince Atlana a jeho pěstouna Fartuloona. Na palubě veze svou zvířecí armádu, kterou dokáže mistrovsky ovládat

Krystalický princ Atlan a jeho čtyři společníci právě s pomocí robotů opravují škody na základně, které způsobila armáda duchů. Zaměřovací systémy objeví Corpkorovu kosmickou loď a vyhlásí poplach.

Simulujíc poškození pohonu přistane Corpkor poblíž základny. Vyšle Clizze, kteří mu po návratu přinesou informace o základně. Na obrazech uložených v mozcích Clizzů je jasně vidět Ledodráp, Fartuloon a Atlan. Krotitel zvířat vyšle Kamenovrhače a Skaloštípačku, kteří na určených pozicích čekají na rozkaz k boji.

Kamenovrhač a Skaloštípačka se propracují k budovám a proniknou do základny. Mezi budovami pobíhají ve velkém počtu trpasličí Šudové. Morvoner Sprangk se je pokusí zadržet. Když jim na podporu přijdou Dřevokočky, podaří se Atlanovi vystřílet mezi těly trpasličích Šudů průsek, což dá Sprangkovi příležitost se k němu dostat. Během útoku pardálů Ragwue zachytí Fartuloonovo volání o pomoc, po kterém jdou různé druhy Šudů, Kladivohadů a Špejlonosů. Dojde k velkým škodám. Atlan identifkuje cizí loď jako zdroj útoků.

Atlan a Sprangk se pokusí probojovat se k centrální budově základny. Nepřetržitě na ně útočí Kůžoplachtaři, Zamuccové a Kraaussové. Morvoner Sprangk dokáže osvobodit Atlana ze sítě Prakopavouků. Velká centrální kopule je pod útokem obrovských dravých ještěrů. Oba Arkonidané musí utéct do skladiště. Budovu se jim nepodaří udržet a proto musí ustoupit do hlavní budovy podzemním tunelem, ve kterém je napadnou vražední Šudové. Sice jim způsobí těžké ztráty, ale šelmám se podaří přivést tunel ke zhroucení. Zůstane jim jen ústup. Na povrchu planety jsou napadeni Kůžoplachtaři.

Corpkor si mezitím založí v jedné jeskyni základnu. Loď odstartovala a mezitím krouží na orbitu Kraumonu. Zachránil jí tak před těžce ozbrojenými létajícími roboty, které vyslal Fartuloon, aby jí zničil. Přes monitor pozoruje Corpkor bojové události, přičemž obrazy přímo přináší Clizzové. Může tak sledovat boj Ledodrápa proti Ayuakovi. Samice Lyaunko je zabita před očima bojových robotů. Corpkor stáhne zpět malá zvířata. Druhou vlnu útoku tvoří obrovští dinosauři, Zamuccové a Issch'aasové. Zvířata vede Weio. Na základnu se snesou v obrovských hejnech Krvosršni. Obráncům vzhledem k drtivé přesile nezbývá než se stáhnout do ještě stojících budov. Atlanovi se podaří sestřelit hmyzí královnu. Vražedný hmyz se rozletí do všech směrů. Část z nich nedokáže rozlišovat mezi příteli a nepřáteli, a proto se vrhne na stádo dinosaurů. Mezi zvířaty vypukne chaos.

Nad Atlanem a Sprangkem proletí roj motýlů Tulh, kteří okouzlivě mění ornamenty na křídlech. Oba hypnotickému vlivu motýlů podlehnou a jsou zajati Issch'aasy. Bojoví roboti osvobodí Morvonera Sprangka. Atlan je ale unesen a přiveden ke Corpkorovi.

Krotitel zvířat identifikuje syna Gonozala VII. a představí se mu jako lovec lidí, který má Atlana s Fartuloonem přivést k Orbanascholovi III.. Za to má dostat vysokou prémii.

Atlan se pokusí Corpkora získat pro sebe a pustí se přitom na nebezpečnou půdu, protože lovec lidí je kvůli dlouhé samotě a úzké soudržnosti se zvířaty zcela nevypočitatelný. Krystalický princ je odveden do vedlejší místnosti Corpkorovy základny a hlídán třemi vražednými Šudy.

Corpkor pozoruje, že zbytky zvířecí armády jsou z vlastního podnětu na cestě zpět k němu. Krotitel přivolá zpět kosmickou loď a naloží zvířata na palubu. Fartuloonovi létající roboti zahájí palbu na loď z těžkých dezintegrátorů. S ohledem na zvířata, která stojí kolem lodi, nemůže Corpkor zapnout ochranné štíty nebo nasadit impulzní děla. Roboti těžce poškodí loď, která je tak neschopná letu. Aniž by se o Corpkora a jeho zvířata staraly, vrátí se bojové stroje zpět.

Atlanovi se ve svém vězení podaří skolit Sponkokrysu. Hodí hlodavce jako žrádlo jednomu vražednému Šudovi. Druhého Šuda postříká kyselinou Urutex 4/7. Oslepené zvíře se rozběhne proti skalní stěně a zabije samo sebe. Třetího vražedného Šuda zabije Atlan kopem do brady. Žraním krysy zaměstanuvší šelmu zabije Arkonidan úderem hrany ruky do šíje. Cesta z jeskyně je volná. Atlan spatří Corpkora, jehož tvář je zkreslena pomstou kvůli ztrátě zvířat. Jedným živočisným výkřikem uvede armádu zvířat do chodu. Cílem je znovu Fartuloonova základna.

Ve tvrdém souboji přemůže Atlan krotitele zvířat. Některá zraněná zvířata přijdou pánovi na pomoc. Zabíječ Cingk dá Atlanovi dost zabrat. Navzdory namířenému paprskometu se Corpkor vydá ke kosmické lodi. Teprve když Atlan hrozí, že zvířata pozabíjí, se Corpkor zastaví. Krystalický princ se znovu pokusí získat Corpkora pro boj proti Orbanascholovi. Teprve když Atlan slíbí, že se o zvířata postará, změní lovec lidí názor. Zastaví útok na základnu.

Bude trvat velice dlouho, než budou škody na základně odstraněny. Atlan ale získal nového spolubojovníka.