Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 109
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 109
Název:Příkazy zla
(Befehle des Bösen)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Plasmamutant
« AT 107 • chronologicky • AT 110 »
Vydáno poprvé:5. listopadu 1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2842
Teror na Plophosu - lidé v moci temné moci

Planeta Plophos je na nejlepší cestě stát se jedničkou mezi medicínskými centry pro orgánovou a končetinovou transplantaci v Mléčné dráze. K tomuto účelu bylo vytvořeno množství orgánových bank, ve kterých jsou ukládány dárcovské orgány a končetiny, které se pak transplantují ve vlastních klinikách.

V červenci 2842 dojde k tajemnému vloupání do orgánových bank Mayora a Guerrigha. Podivné je, že nebylo nic ukradeno. Pro Järka Fortuna, vedoucího orgánové banky Guerrigha, je to záhada. Vyhledá Jalzaara Awrusche, zástupce obmanky Mory Rhodan-Abro, který nemá obchody orgánových bank příliš v oblibě. Fortun za vloupáním tuší politické zájmy.

Kerima Prosnerim a Swart 70 se v orgánové bance Mayora podrobí transplantaci. Kerima dostane nové předloktí, Swart 70 novou ledvinu.

Mladá žena začne v dalších dnech na sobě pozorovat změny. Je zapomnětlivá, nervózní a stále agresivnější. Rozejde se se svým přítelem Bewinem Valantou. Její myšlenky zcela ovládnou zkázonosné rozkazy. Keriminu hněvu padne za oběť zařízení bytu.

V příští noci probudí Kerimu Prosnerim naléhavé impulzy. Opustí zničený byt a vydá se na rušnou obchodní ulici. Tam s pomocí lahvičky s kyselinou zničí výlohu jednoho obchodu. Při prasknutí neprůstřelného skla jsou zraněni kolemjdoucí. Aby toho nebylo málo, poškodí osobní dopravní pás, jedno vozidlo a automatickou restauraci. Vyvolá tak chaos. Ukradne vozidlo a při náhodné kontrole zabije policistu.

Stále silnější sugestivní impulzy zavedou Kerimu do skladiště na okraji New Taylor, kde se zdržují další osoby bez vlastní vůle. Do haly přijde také Swart 70. Celkem čtrnáct ovlivněných je čtyřmi muži poučováno o teroristickém útoku, který mají provést. Cílem je budova Ladoňka.

Kolem čtvrté hodiny ráno se čtrnáct ovlivněných vřítí s impulzními paprskomety v rukách do budovy. Bez obtíží se dostanou do velkého zasedacího sálu v centru budovy. Swart 70 zde ukryje bombu. Potom se atentátníci dají na útěk. Těžce ozbrojení policisté v ochranných oblecích, podporovaní pancéřovanými kluzáky, obklíčí budovu Ladoňky. Nuceni vražednými impulzy, zahájí atentátníci palbu smrtícími paprsky na policisty. V následné palbě přijdou někteří atentátníci o život. Swart 70 a Kerima Prosnerim uniknou.

Efkor Rongald, policejní major, bilancuje: čtyři mrtví, osm zraněných policistů, dva mrtví a dva zranění vládní zaměstnanci, dva mrtví sabotéři, výbuchem zničená konferenční místnost, jedna zajatá atentátnice. Jedenáct žen a mužů policii uniklo.

Policie zjistí, že oba mrtví sabotéři a zajatá žena byli nedávno pacienti jedné orgánové banky. Kerima Prosnerim a Swart 70 se schovají v bytě mladé ženy. Na krátký okamžik se oběma podaří potlačit sugestivní impulzy. Tuší, že ledvina a nová ruka musí být zdrojem ovlivňování. Swat 70 chce na problém jít přímo. Impulzním paprskometem si zkusí implantovanou ledvinu odstranit. Nastaví paprskomet na trvalou palbu. Paprsek se mu zařízne do těla. Swart se vypotácí na terasu, přepadne přes zábradlí a zemře.

Sugestivní impulzy znovu udeří na Kerimu Prosnerim. V žádném případě se nesmí vzdát policii. Také ona si vezme impulzní paprskomet a zamíří na pravé předloktí. V tom se do bytu vřítí Bewin Volanta, její přítel. Kerima na něj vystřelí, ale on klopýtne přes kus trosek. To mu zachrání život. Jeho přítelkyně se vyřítí z bytu na střechu domu. Dříve než spáchá sebevraždu, paralyzuje jí jeden policista.

Při poradě o situaci je Jalzaar Awrusch konfrontován s požadavkem postavit orgánové banky pod státní kontrolu. Awrusch to ale odmítne, protože se nemůže najít žádný jednoznačný viník při atentátu na budovu Ladoňka. Musí připustit, že úřady o pozadí atentátu tápají ve tmě. Informovat o události Mory Rhodan-Abro, která je v současnosti se svým mužem na expedici ve vzdálené sluneční soustavě, nepovažuje v současnosti za nutné. Chce případ, za kterým tuší politické spiknutí, vyřešit sám.