Perry Rhodan 1697 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1697
Název:Na palubě STYXU
(An Bord der STYX)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1212 - 1215 NGL = 4799 - 4802
Moira a její vězni - potřebují poslední vřeteno
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - Pozemšťan na palubě Moiřiny lodi

Mila a Nadja Vandemarovi - zrcadlově narozené se vzpírají počínání žoldnéřky

Moira - má problémy s vězni

Pětka - mluvčí vřetenových bytostí

Během letu STYXU1) k Velké prázdnotě se Moira pokouší Alasku Saedelaereho a dvojčata Vandemarova, které od sebe drží oddělené, získat za spojence. Přitom nabídne Mile Vandemar, že zaujme Voltagovo místo. Aby dokázala, že se na palubě STYXU neskrývá žádné vřeteno, nechá žoldnéřka, navzdory své technické převaze, vřetenové bytosti dobýt velkou část lodi. Vřetenové bytosti poté začnou spolupracovat.

Po několika týdnech dorazí STYX k monochromatickému světu Osmnáctka2). Z obavy, že by mohli využít přechody, se Moira snaží vřetenové bytosti, které Sampler pečlivě prohledávají kvůli chybějícímu vřetenu, držet dál od šachty v údolí barev. Čtrnáct vřenových bytostí oklame ale žoldnéřku a uniknou přechodem. Marný výpad Moiry a Mily Vandemar do šachty dokáže, že žoldnéřka Voltaga nahradit nemůže.

STYX se poté vydá k jinému Sampleru a narazí po čtyři a půl denním letu, 35 milionů světelných let od Osmnáctky na kotoučový svět, který má průměr 14‘000 kilometrů a průměr jeden kilometr. Tam Moira chytí vřetenovou bytost Třináct, když vyleze z přechodu. V následujících měsících navštíví Moira, Saedelaere a dvojčata Vandemarova bezsluneční Sampler Downunder3), potom 26‘000 kilometrů velkou planetu s tíží pozemského Měsíce, metanový svět3), Canaxu4), Trantar5), Tornister6), Sloughar7), Noman8) a další Samplery9) a zajmou devět dalších vřetenových bytostí. Přitom je pozorováno, že u Samplerů navštívených galaktiky v oblasti aliance Damurial10) se shromažďuje velká flotila Gish-Vatachhů.

Když Moira deset izolací trpících vřetenových bytostí dá k sobě, ukáže se, že jsou schopni se přes přechod dostat cíleně k jinému Sampleru. Přesto však nedosáhli důležitého cíle, totiž nalezení svého rodného světa. Zřejmě jich musí být osmnáct, aby dokázali extrapolovat původní svět vřeten, ze kterých pocházejí. Vřetenové bytosti se rozhodnou se žoldnéřkou spolupracovat a přivedou čtyři chybějící kamarády z přechodu. 29. prosince 1215 NGL se Moira, Saedelaere a dvojčata Vandemarova rozhodnou, vzhledem k možnosti, že by dva miliony let staré nebezpečí mohlo být opět aktuální, odletět k pulzaru Borgia, aby tak cíleně začali pátrat po strážci nekonečné hranice.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!