Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1560
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1560
Název:Agenti Strážce
(Agenten des Bewahrers)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
S BÁZÍ v Truillau - Rhodanovo hledání začíná
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec na průzkumu v Truillau

Sato Ambush a Goodman Goyd - Perry Rhodanovi průvodci na Keliapo

Ban-Y-Tap, Pol-E-Mot a Tef-U-Pej - agenti Strážce

Ler-O-San, Kreq a Belobor - členové Topar na Keliapo

15. října 1172 NGL dorazí BÁZE do Truillau. Aby na sebe stáhla pozornost Toparu a současně probudila zájem Strážce a tak ho přiměla pozdržet plány, které měl s Gesil a Eirene, předstírá Perry Rhodan pokus proniknout s BÁZÍ tajně do Mléčné dráhy. Střetnutím se slunečním satelitem1) vyprovokují galaktikové ale cíleně své objevení. Po dalším klamném manévru nabídne Prizappa2) Gorukule 17. října, že cizím astronautům zprostředkuje ubytování na Keliapo v »Paláci napřímení«, ale Rhodan váhá.

Krátce poté naváží s korvetou BÁZE kontakt normovaní Kontidé Ban-Y-Tap, Pol-E-Mot a Tef-U-Pej a představí se jako zástupci Toparů. Aby se setkali s hodnověrnou osobou, která zná informace o místě pobytu Strážce, odlétá Perry Rhodan, Sato Ambush a metagravový technik Goodman Goyd společně s nimi na Keliapo, druhou planetu slunce Lyap-Tuu, která jako domov Putamského kultu představuje galaktické poutní centrum. Arkonidan Toshan se se space-jetem ukryje jako záloha v systému Lyap-Tuu.

Z toho, že tři domnělí Toparové pokládají Ulupho Belobora za domácí zvíře, pozná Rhodan, že jsou ve skutečnosti agenty Zerpatu3), kteří ho s ostatními chtějí zneužít jako volavku pro rebely. Belobor sděluje Rhodanovi, že Topar Ler-O-San4) se zdržuje na Keliapo a chce s ní navázat kontakt. Když jsou galaktikové cestou k Ler-O-Sanovi v chrámovém lese ohrožováni pavoukovitými zástupci Theoku, podzemní organizace Zerpatu, zachrání je insektoidní Kraqueker Kreq, další člen Toparu, a pokusí se je dostat do bezpečí. Při útěku přijde Goyd o život. Přivolán Rhodanem, přistane nakonec Toshan po odvážném letu na Keliapo a vezme na palubu Rhodana, Ambushe, Belobora a Ler-O-Sana. Zatímco Kreq zůstane na planetě, vydá se jet ke GUUR-E-RAHK.

Ler-O-San vysvětluje, že Per-E-Kit5) ví, kde se Gesil nachází.