Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1561
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1561
Název:Přepadení
(Der Überfall)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
Spikli se - a vedou první ránu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec na průzkumu

Sato Ambush a Toshan - Perry Rhodanovi společníci

Harold Nyman - velitel BÁZE

Gorukule - zprostředkovatel přijde na palubu

Chosel Achberad a Ischgur Legreldi - dva astronauti z BÁZE udělá objev

Během letu ke GUUR-E-RAHK je space-jet s Perry Rhodanem, Ler-O-Sanem, Toshunem a Sato Ambushem na palubě poblíž černé díry vytržen z hyperprostoru. V jednom vraku objeví Rhodan a jeho průvodci humanoida Dawlurena Sayatora, který na ně nejdříve zaútočí, protože je považuje za spojence Prizappy, kteří jeho loď na toto místo přilákali a která zde byla roboty vytržena z hyperprostoru. Dawlurané hledají nový svět k osídlení, protože kvůli své schopnosti vidět několik sekund do budoucnosti byli vyhnáni ze své domovské galaxie Ogramegra. Sayator, poslední pozůstalý, energicky odmítne Rhodanovu domněnku, že Dawlurané by měli díky své zvláštní schopnosti něco společného s Generály1), a brzy na to zemře. Space-jet nakonec doletí k GUUR-E-RAHK.

Poté co se BÁZE na Ler-O-Sanovo doporučení skryje v okolí černé díry Alingujin (díra na odpadky), jsou astronom a astrofyzik Ischgur Legreldi a ezialista Chosel Achberad vysláni s korvetou, aby prozkoumali blízký pulzar Oldie. Když oba muži společně s Florfaunerem Poshoshem, živočichorostlinou z Shint'oongu, přistanou v mini-space-jetu na Single, jediné planetě neutronové hvězdy, objeví prastaré muzeum. Legreldi si vezme devět objektů, které považuje za napodobeniny vajec.

Per-E-Kit požaduje od Rhodana, který se mezitím s GUUR-E-RAHK dostal toparský svět Intrappa, osmou planetu slunce Mirjavar, aby dal Gorukule Toparům jako rukojmího, protože zprostředkovatel, který se mezitím opět zdržuje na BÁZI, aby jí zařídil návštěvu své domovské planety, patří k sedmi nejvýznamnějším Prizappům. Toparové zamýšlí zaútočit na Prizzu, domovskou planetu Prizappy, a učinit jí neobyvatelnou pro žábám podobné bytosti, které platí za blízké důvěrníky Strážce, a kteří již před jeho příjezdem byli nejvýše vyvinutým vesmírem cestujícím národem z Truillau2), dali jméno této galaxii a vyvinuli základní tvar mušlovitých lodí. Pod podmínkou, že Toparové při plánovaném útoku zničí jen vojenské cíle a planetu zanechají obyvatelnou, souhlasí Rhodan, že vzbouřencům vydá Gorukula. Také členové BÁZE se zúčastní akce Toparu v soustavě Zaz. Přitom se vejce, které Legreldi přinesl s sebou ze Single, za použití formovací energie změní v silné bojové roboty, které rozhodující měrou přispějí k dobytí vodního světa Prizza.

Per-E-Kit sdělí Rhodanovi, že Gesil před delším časem potkal na Qylimanu3) a že informátor si všiml CASSADEGY, rezidenční lodi Strážce, v okrajové oblasti temného mračna, mlhoviny Cajjun.