Perry Rhodan 1562 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1562
Název:Bašta Strážce
(Bastion des Bewahrers)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
Rhodanova cesta na Meliserad - k centru moci
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec na cestě k baště Strážce

Sato Ambush a Pablo Menez - Rhodanovi společníci při boji o CASSADEGU

Per-E-Kit a Ler-O-San - velitelé Toparu

Serb-A-Sherba - velitel CASSADEGY

Taurec, Gesil a Eirene - kosmokratické trio

BÁZE dorazí k temnému mračnu Cajjun, místu, kde se rodí nové hvězdy. Uvnitř globule Polan-T'Berr, prašné oblasti, ve které se nacházejí tři protohvězdy, je objevena rezidenční loď Strážce. Rhodan letí s ARCHAONEM a čtyřmi dalšími křižníky Merz třídy VESTA ke slunci Nammen-Dar. Zatímco pět terranských jednotek a šest mušlovitých lodí Toparu zaútočí na CASSADEGU, přistane dvacet šest galaktiků a 34 Toparů s jedenácti shifty na druhé planetě systému, džunglovitém světu Duur-I-Rasht, Genetické kovadlině Strážce. Perry Rhodan, který je doprovázen Sato Ambushem a Pablo Menezem, zjistí, že se v rezidenční lodi nacházejí klonovaní humanoidi. Galaktikové se vmísí mezi klony a dostanou se s toparskými spojenci na palubu CASSADEGY. Podaří se jim zmocnit se centrály rezidenční lodi, přičemž Ambush nepřátele odkloní vytvořením parareality. Menez zemře.

Serb-A-Sherba, velitel CASSADEGY, oznámí Rhodanovi, že Gesil byla převezena na Meliserad1) a okamžitě potom zemře. O něco později dostane loď Strážce rozkaz odletět na Meliserad. Rhodan je tam Strážcem uvítán.

Když se Terranec setká s Taurecem, Gesil a Eirene, kteří všichni mají na sobě stejnorodou stříbrnou kombinézu, cítí se být obětí kosmokratického spiknutí. Gesil se svého muže pokusí ukonejšit a vysvětluje, že se ona a Eirene nemohou vrátit, protože je jim přisouzena větší úloha. Taurec, kterému Rhodan vyčte, že jeho syn způsobil v Mléčné dráze velké utrpení, začne nakonec vypravovat2).

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!