Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1547
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1547
Název:Sabotáž na Zemi
(Sabotage auf Terra)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1171 NGL = 4758
Kantorův tým ve Waringerově budově - skupina October '69 udeří
Hlavní postavy románu:

Myles Kantor - mladý vědec se pokusí zjistit souřadnice Poutníka

Enza Mansoor - Kantorova matka

Kallia Nedrun, Derivoor Ken a Njels Bohannon - členové Kantorova týmu

Peterez, Gaylord Exepuis a Terwela Grodenor - členové opoziční skupiny

V říjnu 1171 NGL uveřejní na Zemi1) Gaylord Exepuis jako zástupce skupiny, která si říká October '69, petici, podle které nemá mít žádný člověk privilegium nesmrtelnosti.

Mezitím se Myles Kantor a Enza Mansoor se svým vědeckým týmem, ke kterému jako důležitá spolupracovnice patří mladá Kallia Nedrun, snaží metodami pětidimenzionální matematiky z dosavadních pozorování Poutníka a jeho paralelních existencí2) a z materializací z umělého světa pocházejících artefaktů (inteligenční stroj z Punamu3), mezitím jako forma fyziotronu4) identifikovaný Přání-plnící-recyklátor z Palpyronu5), nebeský kus6) a Colt Peacemaker7)) vypočítat data dráhy domovského světa ID. Poselství zaznamenané SERUNEM Leny Crispin3) v inteligenčním stroji »Najdeš světlo, když tvůj duch bude odpovídat vyššímu řádu. Pokud o našem světle víš, tak hledej toho, od koho to víš. Jen jedinec se diví strojům vědění - přišel v poslední době, pro mě jen sekundy. Najdi ho a zeptej se ho! Jestliže k němu chceš jít, tak jdi dolů do hrobky světla, ale nepřicházej bez vědomostech o jeho osobě. Budeš tázán na jeho jméno.«, které věrně odpovídá indiciím z řešení Galaktické hádanky8), a na Sorbatu zachycená rádiová zpráva9) zřejmě naznačují, že ID chce Terrancům dát stopu. Zejména objev Coltu Peacemakeru je interpretováno jako speciální volání o pomoc nesmrtelného na Perryho Rhodana. Jeho význam je zdůrazněn zkoumáním strangeness, která ukazují, že on, stejně jako »nebeský kus«, pochází z pravé planety Poutník.

Bádání je opakovaně sabotováno. Kantor nakonec pozná, že fyzik Njels Bohannon, který s October '69 sympatizuje a je naplněn nenávistí na Kantorovu pozici, je pachatelem. Když Bohannon nakonec na Kantora vystřelí, zasáhne sice jen jeho nohy, ale obě se kvůli těžkým lézám už nedají lékařsky zachránit. Fyzik prchne, může být ale díky energickému nasazení Enzy Mansoor zatčen.